УКРАЇНА

07:56

21.05

Влада

Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе: «Це не конфлікт, це, радше, – непорозуміння»

0

«Грузія ладна йти на будь-які поступки і компроміси. Але це не повинно переходити за ту «червону риску», яка називається незалежністю Грузії».

- Пане посол, чи позначиться російсько-грузинський конфлікт на економічних відносинах між Грузією й Україною?

-Я б так не говорив, що це конфлікт, це, радше, - непорозуміння. Влада будь-якої поважаючої себе держави має прислухатися до заяв, які зробив Президент Грузії з приводу того, що буде покладено край всіляким спробам перетину державного кордону Грузії, якщо це не буде погоджено з відповідними компетентними органами Грузії.

Ви зверніть увагу: Президент Грузії сказав, що точно так, як не можуть іноземні катери перетинати держкордон Грузії, так само те ж не може ставатися й у зворотному напрямку. Така постановка питання й наших вимог цілком законна. Тим паче, що сьогодні неможливо говорити про відпочинок і туристичні потоки в Абхазію, де центральна влада Грузії не контролює ситуації і не гарантує безпеки громадянам інших держав, які там перебувають.

Що стосується грузино-українських відносин, я не розумію, чому вони можуть змінитися. Наші відносини - це дуже гарний приклад, я б сказав: класичний приклад рівноправних, взаємовигідних відносин, що засновані на принципах поваги і добросусідства. Це саме той приклад, коли дві держави різні за чисельністю, територією, економічними показниками і потенціалом можуть співробітничати і нарощувати темпи співробітництва. Гадаю, на цей момент наші економічні відносини настільки інтенсивно розвиваються, що дане непорозуміння не має на них впливати.

- На Вашу думку, чи може якась держава СНД, зосібна Україна, стати посередником у розв’язанні даної проблеми?

-Вважаю, що посередники у взаєминах між Грузією і Росією не потрібні. Ми цілком спроможні знаходити спільну мову. І я гадаю, в інтересах, насамперед Росії, щоб ці відносини складалися в нормальному річищі на принципах добросусідства. Ми до цього дійсно докладаємо всіх зусиль. Ми понад свої сили не можемо нічого зробити.

Думаю, що питання, які сьогодні викликають певні тертя, зокрема питання, пов’язані з вирішенням абхазької чи південно-осетинської проблем, це не ті проблеми, що мають спричиняти до непорозуміння у відносинах між Грузією і Росією. В інтересах Росії мати по сусідству стабільну, економічно сильну і квітучу Грузію. Переконаний, що це в інтересах росіян. У цьому сенсі Росія може зробити серйозні кроки назустріч Грузії, щоб нормалізувати стосунки. Водночас, вважаю, що в вирішенні цього питання могли б бути корисні держави, які входять до СНД, тому що вони не можуть бути байдужі до того, що в рамках СНД між окремими державами існує напруга. Я гадаю, що країни СНД не можуть бути сторонніми спостерігачами в такій ситуації.

- Для врегулювання конфлікту хтось із двох країн повинен піти на певні поступки. На які поступки ладна йти Грузія?

-Президент Грузії Михайло Саакашвілі вже неодноразово заявляв, що Грузія ладна йти на серйозні неординарні кроки, на будь-які поступки і компроміси. Але це не має переходити за ту «червону риску», яка називається незалежністю Грузії. У рамках кордонів Грузії, визнаних на момент розвалу СРСР 1991 року, знаходяться і Абхазія і Південна Осетія, і це визнано міжнародним співтовариством.

Коли без узгодження з владою через територію Абхазії пересуваються товари, послуги, люди - це не що інше, як порушення державного кордону Грузії. Йти на такі компроміси Грузія не зможе. На будь-які інші компроміси і неординарні рішення - Грузія ладна йти.

Інтерв’ю брала

Ольга Федорченко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus