УКРАЇНА

17:46

25.04

Влада

Україна наполягає на чіткій відповіді з боку ЄС у питанні щодо надання статусу країни з ринковою економікою

0

Україна наполягає на чіткій відповіді з боку Європейського Союзу у питанні щодо надання статусу країни з ринковою економікою до засідання Ради Україна-ЄС, запланованого на 18 травня. Про це мова йшла в понеділок в Києві під час зустрічі Прем‘єр-міністра України Віктора Януковича з його нідерландським колегою Яном Петером Балкененде. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Кабміну України.

“З боку Євросоюзу до України вимог немає, але питання не вирішується. Ми розраховуємо, що під час головування Нідерландів в Європейському Союзі ця проблема максимально наблизиться до вирішення”, - сказав Віктор Янукович.

Разом з тим Прем’єр-міністр України позитивно оцінив процес розширення ЄС, який в середньо та довгостроковій перспективі буде мати позитивне значення для України, сприятиме інтеграційним процесам. “Вирішення питання щодо надання ринкового статусу позитивно вплине на подолання небажаних для нашої держави наслідків розширення ЄС в короткостроковій перспективі. Пройде небагато часу, і ми знайдемо можливість компенсувати втрати в зв’язку зі вступом нових членів до ЄС, але важливо саме в цей час зняти питання визнання України держави з ринковою економікою”, - наголосив Віктор Янукович.

У цьому зв’язку Ян Петер Балкененде пообіцяв порушити це питання перед керівництвом ЄС та сприяти під час його вирішення.

На думку Прем‘єр-міністрів України та Нідерландів Програма спільних дій на 2004-2006 роки між урядами обох країни буде сприяти подальшій розбудові двосторонніх відносин в галузі економіки. Віктор Янукович та Ян Петер Балкененде позитивно оцінили стан економічного двостороннього співробітництва. Разом з тим вони зазначили, що це співробітництво ще не в повному обсязі відповідає потребам та потенційним можливостям України та Нідерландів.

Довідка. У 2003 р. товарообіг між Україною і Нідерландами збільшився на 47% (266 млн дол) і склав 827 млн дол. Експорт збільшився на 61% (197 млн дол) і склав 521 млн дол. Імпорт збільшився на 29% (69 млн дол) і склав 305 млн дол. Позитивне сальдо покращилося з 87 млн дол. США (2002р) до 216 млн дол (2003р).

За обсягами двосторонньої торгівлі з Україною, серед 15 країн-членів ЄС, Нідерланди утримують четверте місце після Німеччини, Італії та Великої Британії.

Обсяг нідерландських інвестицій станом на 1 січня 2004р. дорівнює 464 млн дол, що складає 7,2% загальної суми прямих іноземних в економіку України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus