УКРАЇНА

20:09

22.06

Влада

Литвин здивований висуненням Януковича кандидатом в президенти

0

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що парламентська більшість надто пізно висунула прем’єр-міністра Віктора Януковича єдиним кандидатом на виборах президента. Як повідомляють «Українські Новини», про це Литвин заявив в ефірі програми «Подробно» (ICTV).

«Я маю сказати, що це рішення з великим запізненням прийняте, оскільки передвиборна кампанія уже давно іде», - сказав Литвин. За його словами, також викликає подив і сама форма прийняття цього рішення. Спікер сказав, що спочатку потрібно було провести з’їзди партій, на яких висунути кандидата, після чого провести спільний форум і затвердити це рішення.

Що стосується недавнього провального голосування по політреформі, то, за словами Литвина, воно є закономірним. Спікер назвав провал наслідком того, якими методами проводилася підготовча робота. За словами Литвина, якби депутати виходили з того, що на існуючій конституційній базі можливості розвитку країни уже вичерпані, то прийшли б до розуміння необхідності внесення змін до Конституції. «Однак усе це було зведено фактично в одну площину - боротьби за владу. І як наслідок - результат, що одержали», - сказав спікер. За словами Литвина, спроби грубими методами переконувати депутатів дають у підсумку негативний результат.

Литвин також розкритикував звернення 56 депутатів у Конституційний суд з проханням роз’яснити можливість винесення на повторний розгляд парламентом законопроекту №4105. Спікер сказав, що не здивується, якщо КС визнає можливим повторний розгляд Верховною Радою проекту закону про внесення змін до Конституції (№4105), проте він сподівається, що суд не втручатиметься у внутрішні справи парламенту. На думку Литвина, КС не може прийняти рішення, яке б зобов’язало Раду голосувати за той або інший закон. «Нехай він розгляне, дасть висновок, але я прекрасно розумію, що Конституційний Суд також не піде на те, щоб ми розтоптали Конституцію», - сказав Литвин.

Відповідаючи на питання про позицію парламенту стосовно подальшого перебування українського миротворчого контингенту в Іраку, Литвин сказав: «Я переконаний, що це питання постановою не вирішується», - і нагадав, що відповідно до закону ухвалити рішення про відкликання миротворців може тільки президент. За словами Литвина, якщо буде прийнята постанова рекомендувати президентові Леоніду Кучмі вивести миротворців, то цим депутати продемонструють, що виступають гарантом безпеки наших військовослужбовців, хоча в цьому випадку парламент перекладає цю проблему на президента. «Я думаю, що це неправильно, потрібно проводити консультації, виходити на узгоджене рішення», - сказав Литвин.

Спікер також висловився з приводу рішення Національної ради з телебачення і радіомовлення про обов’язкове мовлення загальнонаціональних телеканалів і радіостанцій тільки українською мовою і назвав його поспішним. На думку Литвина, хто більше буде використовувати в ході передвиборної президентської кампанії тезу про можливості вільного розвитку всіх мов, той матиме значну перевагу. «Це грубі рішення, які мають хвилинний характер», - сказав голова Верховної Ради. Воднораз спікер виступив за всебічний розвиток української мови, за його словами, нею повинні володіти всі, але не шляхом примусу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus