УКРАЇНА

17:45

25.04

Влада

Обсяг інвестицій ЄБРР залежатиме від економічної стабільності в Україні

0

Україні необхідно завершити податкову реформу і розширити базу оподаткування, а також вжити додаткових заходів для вдосконалення норм корпоративного управління, завершення переговорів про вступ до ВТО, ухвалення і реалізації нової програми приватизації великих підприємств. Такі завдання вважає першочерговими для України Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) у річному звіті за 2003 рік, представленому на щорічних зборах банку, які проходять 18-19 квітня в Лондоні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

ЄБРР відзначає, що протягом минулого року Україна в основному завершила малу приватизацію, а приватизація великих підприємств уперше забезпечила прибуток на рівні планових орієнтирів. «Крім цього, у законодавчій сфері відбувся ряд важливих змін, серед іншого скорочено податки на прибуток підприємств і прибутковий, проведено пенсійну реформу і введено в дію закон про іпотеку. Усі ці реформи набрали сили на початку 2004 року», - перераховує головні досягнення країни ЄБРР.

Банк вказує, що збереження високих темпів зростання промислового виробництва і різкий підйом у будівельній промисловості минулого року більше ніж компенсували наслідки низького врожаю. Тим часом високе зростання супроводжувалося сплеском інфляції, викликаної головним чином неврожаєм, говориться у звіті.

«В оновленій стратегії для України підтверджується курс ЄБРР на підтримання інвестицій у таких сферах, як транспорт, енергоефективність, розвиток малих, середніх і великих національних підприємств, фінансовий сектор і сільське господарство», - говориться у звіті про актуальні завдання банку в Україні.

Крім цього, ЄБРР і надалі робитиме наголос на підвищенні ядерної безпеки в секторі енергетики. «Обсяг майбутніх інвестицій ЄБРР буде залежати від того, наскільки Україна зможе поліпшити інвестиційний клімат шляхом створення стабільного податкового режиму, нормально функціонуючої нормативної бази і дійсно незалежної судової влади», - зазначається в документі.

Минулого року інвестиції ЄБРР в Україні були зосереджені в АПК, банківській системі і промисловості. Серед найважливіших проектів у своєму річному звіті банк назвав кредит провідному виробникові пакувального картону «Рубежанський картонно-тарний комбінат» (EUR11 млн.), найбільшій в Україні приватній судноплавній компанії «Укррічфлот» (EUR17,1 млн.) і одному з найбільших у країні виготовлювачів скла - заводу «Зоря» (EUR12,1 млн.). Крім цього, ЄБРР надав кредити компаніям, які торгують зерном, і підприємствам роздрібної торгівлі.

Ще EUR33 млн. було видано малим і середнім підприємствам через кредитну лінію ЄБРР, відкриту для українських банків. Як зазначається у звіті, у 2003 році по лінії механізму США й ЄБРР цим підприємствам було надано більше тніж 35 000 кредитів на суму понад EUR135 млн.

Усього в минулому році було підписано 6 проектів ЄБРР для України на суму EUR116 млн., тоді як у 2002 році - 5 проектів на суму EUR171 млн. Від початку діяльності банку в Україні число підписаних проектів досягло 58, а їхня сума - EUR1279 млн.

У 2003 році Україна спромоглася освоїти EUR161 млн., тоді як роком раніше EUR225 млн., а всього за час співпраці Києва з банком -і EUR748 млн.

Українську делегацію на 13-их щорічних зборах у Лондоні очолює перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров. Заплановано його виступ на загальній сесії, а також ряд двосторонніх зустрічей, зокрема з делегаціями США, Великобританії, германії, Франції, Швеції, Казахстану, а також керівництвом Єврокомісії та Європейського інвестиційного банку.

Крім того, делегація проведе інвестиційну презентацію України, особливо виділивши серед пропозицій транспортну та енергетичну галузь. На думку М.Азарова, обсяги бізнесу ЄБРР в Україні можуть бути значно більшими, ніж сьогодні. Цьому мають сприяти такі досягнення фінансової влади Києва минулого року, як розблокування фінансування Всесвітнього банку, затвердження програми «попереджувальний stand-by» МВФ, зняття санкцій FATF, підвищення кредитних рейтингів країни, а також успішне розміщення євробондів.

Україна також буде відстоювати на зборах принципову важливість добудування атомних енергоблоків на Рівненській і Хмельницькій АЕС за участю ЄБРР і Євроатому та необхідність мобілізації додаткового фінансування Чорнобильського фонду «Укриття».

Реальний ВВП України минулого року зріс на 9,4% порівняно з 5,2% попереднього року. Уряд планує прискорення темпів зростання ВВП в цьому році до 9,5%, повідомляючи про його зростання за підсумками першого кварталу на 10,8%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus