УКРАЇНА

02:11

27.05

Влада

Віталій Кононов: не треба бути задвірком Європи, ми й так називаємося «Україна»

0

6 однакових питань різним кандидатам в Президенти

1. Яке Ваше ставлення до Росії? Чи повинна російська стати другою державною в Україні?

Я думаю, що в кожній монодержаві, якою є Україна, повинна бути одна державна мова, а інша мова повинна бути засобом спілкування. І те, що сьогодні в Конституції виписано, треба залишити незмінним.

Росія – це країна, від якої Україна завжди буде залежати, і ми повинні знаходити шляхи якнайтісніших контактів між собою: політичних проектів і економічних проектів. Росія ближча до нас, ніж Європа. Але, з іншого боку, там сильна імперська традиція. Після того, як Росія перестала бути Радянським Союзом, перестала бути супердержавою, дуже болісно це переживає. Я боюсь, що це може перекинутись на сусідів. Можливо, своїм м’якшим менталітетом ми зможемо допомогти Росії.

2. Чи реприватизуєте Ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

Я думаю, що революції потрібні не так часто. Якщо вже зробили перший крок, сказали, що хочемо йти в інший світ, - йдемо. Довго, погано, криво, але йдемо, і повертатися назад не варто.

Я не думаю, що сьогодні треба повертатися до реприватизації. Хоча, звичайно, якщо будуть наглядні порушення… Усе треба привести до норм закону. Поки жодних фактів мені невідомо. Сьогодні в Україні все робиться по закону. Подобаються вони нам чи ні. Ми відрізняємося від європейців тим, що беремо зовнішню частину закону і ніколи не думаємо про внутрішню суть. Тому наче все нормально, але всім не подобається.

У нас є великі проблеми із судовою владою. Суддя сьогодні однозначно виносить рішення на користь влади. Третя гілка влади має стати незалежною від першої і другої.

3. Чи стане Україна за Вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

Партія зелених проти. Не треба, щоб Україна входила в союзи, включаючи сусідів як із Заходу, так і Сходу. Як кандидат від Партії зелених, я відстоюватиму саме цю позицію. НАТО сьогодні має великі проблеми з визначенням, кого приймати. Якщо США проголосують за Україну, то невідомо, для чого європейцям наша держава в цій організації. Ми ж не можемо напрошуватися: «Візьміть нас в НАТО!» Це для нас гарантія від кого? Від Росії? А в нас зв’язки з Росією. Я як “зелений” вважаю, що Україна була б гарним сусідом для всіх і мала б вести незалежну політику.

Стосовно Європейського Союзу, це ж економічний союз. Це нова держава. Ми тільки вийшли з одної держави і відразу входимо до другої. Якщо з меркантильних інтересів думають, що там краще буде жити, то це не так. Треба буде пережити нестатки, як це було в Польщі. Не треба бути задвірком Європи, ми й так називаємося «Україна».

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за Вашої каденції?

Думаю, тих, хто порушив закон. Конкретніше я не можу сказати. Якщо третя гілка влади, судова, стане незалежною, відкриються справи, і всі ті, хто порушив закон, будуть відповідати. Наша біда в тому, що ми хочемо крові. З іншого боку я наведу дуже елементарний приклад. Ріжуть дерева. Громадяни незадоволені. А Омельченко прийняв рішення, згідно з постановою Київської міськради. Депутати, яких вибрали громадяни, проголосували за це. Тобто рішення законне. Але в принципі воно не працює на громадян. Тут інше питання: чи треба повертатися до перегляду цих рішень. Звичайно, якщо зробили помилки, треба йти далі.

5. Хто з двох Вікторів Вам ідейною ближчий – Ющенко чи Янукович? Чому?

- Вони обидва від мене далекі ідейно. Тому що вони обидва індустріалісти. Особисто я ближче знаю Віктора Ющенка. Він мені імпонує, бо він любить людей. Але він молода людина і індустріаліст, тому я цього не розумію. В цьому нема майбутнього. Про Януковича менше можу сказати, але оскільки він з Донецька, я розумію, що він звик жити у місцях з індустріальним пейзажем.

Мені важко сказати, що собою являє ідеологія одного й другого. Я представник Партії зелених, я розумію, що робить Мороз і Симоненко, навіть СДПУ(О) має свою програму і традиції. А що таке «Наша України» чи Регіони України»? Я не хочу цього коментувати.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

Я зелений. Що таке зелені? Це теж якась віра в те, що природа вирівняє ситуацію, що настала внаслідок діяльності одного її виду, людини. Тому говорити, що я невіруюча людина, я не можу. Я віруюча людина. І в Бога в тому числі, в Творця. Але я проти того, щоб між індивідуумом і Богом були посередники, тобто церкви. Це моя позиція. Ви можете це назвати атеїзмом.

Якщо ви говорите про боротьбу між Московським патріархатом і Київським, це повинні визначати віруючі. Якщо взяти мій постулат, що посередники між Богом і людиною не потрібні, то церква у 21 столітті має відігравати меншу роль, ніж вона відігравала в 20 чи 19.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus