УКРАЇНА

14:55

24.05

Влада

Українські школи переходять на п’ятидене навчання

0

Учні п’ятих – дванадцятих класів будуть вчитися пть днів на тиждень. Як повідомляють «Факти, ICTV», це передбачено в затверджених Міністерством освіти та науки України нових навчальниї планах, які є обов’язковими для всіх шкіл.

Як повідомив міністр освіти та науки Василь Кремень, завдяки переходу на 12-річну систему освіти вдалося розвантажити навчальний тиждень школярів, не зменшуючи загальну кількість навчальних годин. З багатьох предметів, зокрема, з математичних і природознавчих дисциплін, іноземних мов і інформатики, кількість годин було навіть збільшено, додав він. Крім того, у старшій школі з’явилися нові предмети: «Естетика», «Художня культура», «Музичне мистецтво», «Основи здоров’я». Вивчення інформатики починатиметься в 9-му класі, а замість допризовної підготовки запроваджено новий предмет – «Захист вітчизни».

За словами Кременя, головною відмінністю нових програм є велика кількість варіантів, розроблених для шкіл різних типів і напрямків, що було зроблено в Україні вперше. Наприклад, для п’ятих – дев’ятих класів розроблено чотири варіанти програм для загальноосвітніх шкіл залежно від мови навчання і наявності викладання мов національних меншостей або вивчення двох іноземних мов.

Для десятих – дванадцятих класів підготовлено 30 варіантів планів, що дають можливість проводити навчання за одним із шести профільних напрямків: природно-математичний, філологічний, соціально-гуманітарний, художньо-естетичний, технологічний і спортивний. У кожному напрямку виділено від 3 до 11 профілів. Кожний із профілів передбачає вивчення предметів на одному з трьох рівнів: мінімальний стандарт (наприклад, література в математичному профілі), академічний (незалежно від профілю) і профільний (поглиблений).

Такий розподіл дозволив запровадити профільні предмети, такі як «Філософія» для соціально-гуманітарного і художньо-естетичного профілів, «Екологія» для природознавчого напрямку і «Психологія» для соціально-гуманітарного.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus