УКРАЇНА

14:15

18.06

Влада

Провладні еліти можуть зрадити Януковича ще до виборів

0

Януковичу більш вигідна участь у президентських виборах у якості кандидата незалежного від діючого президента – йому варто було би «позиціонуватися як прем’єр-міністр, що продемонстрував уміння забезпечувати економічний зріст». Таку думку висловив керівник «Агентства гуманітарних технологій» Володимир Грановський, повідомляє «Українська правда».

Грановський вважає, що рішення Януковича бути єдиним кандидатом від більшості говорить про його неготовність до цього і про бажання компенсувати електоральний відрив від Ющенка ресурсами всіх лідерів більшості. «Зараз Янукович виявився в пастці: йому важко відмовитися від ресурсів і можливостей, що нібито будуть надані в його розпорядження як кандидата від влади. Водночас на сьогодні не існує ефективних методів, що дозволяють відсторонитися від негатива, накопиченого образом спадкоємця цієї влади за останні кілька років», – стверджує керівник АГТ.

Також Грановський зауважив, що проти нинішнього спадкоємця влади опозиція завдала удару ще в 2000 році акцією «Україна без Кучми». «Тоді мало хто розумів, що головною метою цієї та наступних акцій протесту, які проходили під гаслом «Кучму геть!», був не сам президент, а його можливий майбутній спадкоємець», – говорить Грановський. На його думку, цієї мети кампанія досягла, деморалізувавши все оточення президента майже на два роки.

Грановський вважає, що прихід на посаду глави адміністрації Віктора Медведчука з його «антикризовим підходом» забезпечив у першу чергу мобілізацію як самого президента, так і його оточення. «Але час був вже упущений», – стверджує Грановський.

На думку Грановського, Янукович розраховує на концентрацію у своїх руках ЗМІ й адміністративного ресурсу, адже, можливо, що технологічний ефект цих ресурсів виявиться співвідносним з розривом між популярністю Януковича і Ющенка. Водночас політтехнолог сумнівається у можливість абсолютної консолідації провладних еліт.

«Цементуючою основою для коаліційної більшості був проект конституційної реформи, але цей проект провалився», – говорить Грановський. На його думку, задум політичної реформи базувався на тому, «що необхідності в спадкоємці не буде, це було одним із об’єднувальних факторів для лідерів більшості, який їх примирив».

Небезпеку для єдиного кандидата від влади Грановський вбачає у тому, що більшість і сама влада почне «повільно і поступово перестраховуватися і будувати відносини з іншими кандидатами», при цьому «неможливо буде консолідувати ані адміністративний, ані медіа-ресурс».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus