УКРАЇНА

06:16

28.05

Влада

Богдан Бойко: “Я віруюча людина. Я боюся Бога”

0

6 однакових запитань різним кандидатам в президенти

1. Яке Ваше ставлення до Росії? Чи повинна російська стати другою державною мовою в Україні?

Філософське ставлення. Як до об’єктивної реальності, яка існує і з якою треба знайти можливість співіснувати. Ми повинні домогтися таких відносин з Росією, щоб нас поважали. Як рівноправного партнера, як державу, котра за економічним і політичним рівнем не поступається Франції, Італії, Німеччині. Росіяни повинні ставитися до нас саме таким чином. Більше того, думаю, прийде час, коли вони ставитимуться до нас краще, ніж до будь-кого із навколишнього світу – ми їм потрібні як вихід у Європу. Усе це станеться тоді, коли ми самі поважатимемо себе. Коли наші державні мужі припинять їздити до Росії, щоб порадитися з їхнім президентом і прем’єром, що нам робити тут, в Україні. Якщо ми будемо господарями на своїй землі, матимемо хороші стосунки з Росією.

Ще одна тема, яка стосується Росії. Це розподіл майна колишнього Радянського Союзу. Тут моя позиція однозначна: ми маємо переглянути все, що попідписував Кучма, Пінзеник і всі інші щодо боргів, активів колишнього СРСР.

Що ж до російської, як другої державної, про це мови не може бути. «Двуязичіє» – це політичний хід Медведчука. Задля завоювання прихильності російськомовного населення. У нас є мовна проблема, але для українців. Цьому повинна зарадити держава, чітко встановивши стандарти. Усі інформаційні потоки, які є в Україні, мають бути переведені на українську: телебачення, радіо, мобільні оператори, армія.

2. Чи реприватизуєте Ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

Ми переглянемо, на яких умовах були приватизовані крупні підприємства і галузі народного господарства. Сьогодні вони перейшли до рук чотирьох пануючих кланів, які є в Україні. Якщо приватизація відбулася з порушенням законодавства, можливі два шляхи. Перший: законодавчо знизити їхню частку власності у даному підприємстві. Наприклад, якщо “Криворіжсталь” коштує 5 мільярдів доларів, а її купили за один мільярд – то їм законом встановимо, що вони мають не 90 відсотків акцій, а 20. Решта ж знову перейде до Фонду державної власності. Другий шлях: якщо підприємство роздержавлювали фіктивно, слід скасувати приватизацію через законодавчі акти й провести її повторно. До великих підприємств належать “Укртелеком”, усі обленерго. Тут варто зазначити, що ми переглянемо усі факти приватизації - як олігархами від влади, так і від опозиції. Що стосується середньої і дрібної приватизації, її не слід чіпати.

3. Чи стане Україна за Вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

Я до цього підходжу дуже обережно. Ми ще не «наїлися» незалежності. Думаєте, випадково Романо Проді заявляв, що Україна ніколи не стане членом ЄС? Я знаю, що він мав на увазі: ви ніколи не будете членом ЄС на тих правах, які мають інші теперішні члени. Для нас будуть гірші умови. Нам необхідно створити такі умови західних стандартів, щоб наші люди змогли повернутися до України і працювати тут.

Є ще один союз – ЄЕП. Це державна зрада. Ті, хто підписував угоду про ЄЕП: Кучма, Азаров та інші, рано чи пізно постануть перед судом.

Вступ до НАТО буде можливий лише після інтеграції з Євросоюзом. Тут є сумний приклад Туреччини: 40 років у НАТО і жодного - в ЄС. Свою політичну роль у протистоянні з СРСР вони відіграли - і все. Я боюся, що нас використають у протистоянні з мусульманським світом і протистоянні Росії, але не впустять до Європейського Союзу. Тобто тут ситуація така: хочете, щоб ми були в НАТО, пустіть нас в економіку, а не навпаки.

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за Вашої каденції?

- Я не суддя. Але якби я був президентом, то провів би розслідування діяльності кожного з прем’єр-міністрів, президентів, віце-прем’єрів та інших посадовців, включно з губернаторами. І ми повинні знайти відповідь: винен – не винен. Якщо винен, нехай перевіряє прокуратура. Думаю, сюди належать не тільки Тимошенко чи Лазаренко, це також Пінчук за те, що він робить з ”Одесою – Броди”, чи Азаров за ЄЕП. Але тут є вина і деяких “нашоукраїнців”. Так що треба добре розібратися з усіма. Мають бути створені комісії, як у Штатах, які перевірили б діяльність усіх. Я навіть запропонував би, щоб переглянули, що там за мною. І з президентом так само. З Кучмою - в першу чергу. Я вважаю, що найбільший злочин, який він зараз робить - це роздача гуртом народного господарства й української державності. Він рятує свою шкуру, продаючи Україну Путіну. Саме з нього й треба починати.

5. Хто з двох Вікторів вам ідейною ближчий - Ющенко чи Янукович?

- І Ющенко, і Янукович для мене ідейно далекі. Ющенко – типовий ліберал, Янукович – типовий… в політичному плані він орієнтації не має, це типова державно-бюрократична особа. Вони обидва є представниками різних космополітично-олігархічних груп. А для мене немає різниці - той чи той. Для мене немає різниці, чи добрий Червоненко, Порошенко, Пінзеник чи Суркіс, Азаров, Медведчук, Пінчук. Це представники двох кланів, і вони від мене далекі.

Ющенко і Янукович повинні дати відповідь на мої запитання: хто з них виступає за створення Української національної народної держави? Ніхто з них не відповів. Хто з них заявить, що він антикомуніст і домагатиметься заборони комуністичної ідеології в Україні, як фашистської в Німеччині? Хто з них заявить про те, що перегляне результати олігархічної приватизації в Україні? Хто з них відстоюватиме українізацію усіх сфер життя? Хто з них виступатиме проти ЄЕП? Мета Ющенка і Януковича - отримати владу. Моя мета - передати владу українцям.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

- Я віруюча людина. Я боюся Бога. Звичайно, в Україні повинна бути єдина Православна церква Київського патріархату. Це не означає, що це буде теперішній Київський патріархат, це буде об’єднання церков. Об’єднання навколо Софії Київської. Уже був випадок на початку дев’яностих, коли ми могли повернути Почаївську Лавру. Якби влада хотіла, все було б ОК. Коли я стану президентом, я проведу переговори з владиками церков - і будуть прийняті майнові рішення, які дадуть прерогативи розвитку Українській національній церкві.

Розмовляв Святослав Цеголко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus