УКРАЇНА

13:08

22.05

Влада

Спікер Кримського парламенту проти стовідсоткової українізації ефіру

0

Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борис Дейч попросив Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення врахувати особливості і конституційні повноваження АР Крим при повному переході радіотелеорганізацій на українську мову мовлення. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Дейч від імені депутатів парламенту автономії звернувся з листом до голови Нацради Бориса Холода. У цьому документі, зокрема, говориться: «Не піддаючи в сумнів гостру необхідність розширення, поглиблення і творчого вдосконалення телерадіомовлення державною мовою, проте думаємо, що в ході цього процесу мають враховуватися особливості і конституційні повноваження Автономної Республіки Крим».

У листі також сказано, що створені більше 10-ти років тому і з великим глядацьким рейтингом національні редакції Державної телерадіокомпанії «Крим» (крім української – кримськотатарська, німецька, грецька, болгарська і вірменська) ведуть мовлення мовами раніше депортованих з Криму народів і мають бюджетне фінансування. Автори листа вважають, що українізація теле- і радіоефіру призведе до закриття національних редакцій ТРК «Крим» або ж дозволить крайнім радикальним проросійським організаціям порушити питання про створення російської редакції з виділенням пропорційного часу, що, своєю чергою, викличе серйозну напруженість у міжнаціональній сфері автономії.

Закінчуючи це послання, Дейч просить Нацраду врахувати пропозиції депутатського корпусу Криму при коректуванні рішення про 100%-у українізацію ефіру.

Нагадаємо, що з 14 квітня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення про перехід усіх теле- і радіорганізацій виключно на українську мову мовлення. При цьому, за словами голови Нацради Бориса Холода, переліцензування телерадіокоманій буде поступовим – передбачається, що питання про надання ліцензії мовцю вирішуватиметься при оголошенні нового конкурсу або при продовженні терміну ліцензій.

Офіційний веб-сайт Верховної Ради АР Крим містить інформацію тільки російською мовою.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus