УКРАЇНА

20:53

27.05

Влада

Україна намагається зменшити негативні наслідки від вступу Чехії до ЄС

0

Представники урядів України і Чехії домовилися взаємно зменшувати небажані наслідки від вступу Чехії до Євросоюзу, які можуть загрожувати чеським споживачам і українським виробникам. Також сторони підписали міжурядові угоди, які стосуються розвитку договірно-правової бази в економічній галузі. Про це за результатами восьмого засідання українсько-чеської комісії з питань торгово-економічної співпраці «proUA» повідомили в прес-службі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.

Перша з угод стосується економічної, промислової і науково-технічної співпраці, друга –співпраці між Державним комітетом споживчої політики і стандартизації України і Керуванням технічної стандартизації, метрології і державних іспитів Чеської Республіки.

Учасники засідання обговорили стан двосторонніх торгово-економічних відносин і відзначили значне зростання товарообігу між двома країнами у 2003 році у порівнянні з попередніми роками.

Також сторони наголосили на необхідності перегляду договірно-правової бази в двосторонніх відносинах у зв’язку із вступом Чеської Республіки до Європейського Союзу у травні цього року. Сторони вважають за доцільне застосовувати процедуру припинення дії відповідних угод.

Наступне засідання Міжурядової українсько-чеської Комісії з питань торговельно-економічного співробітництва було вирішено провести у Чеській Республіці у другому півріччі 2005 року.

Українську делегацію на восьмому спільному засіданні Міжурядової українсько-чеської Комісії з питань торговельно-економічного співробітництва очолювали заступник Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України Андрій Березний, чеську - заступник Міністра промисловості і торгівлі Чеської Республіки Мирослав Сомол.

Чеська Республіка є важливим торговельним партнером України. За підсумками 2003 року Чехія посідає 12 місце за обсягами двосторонньої торгівлі серед країн Європи. Станом на 1 січня 2004 року обсяг інвестицій з Чеської Республіки в Україну склав 42,7 млн. доларів США. В Україні працюють 305 підприємств з чеським капіталом.

Станом на 1 січня 2004 року обсяг інвестицій з України в Чеську Республіку склав близько 0,02 млн. доларів США. У Чехії діють 3 підприємства з українським капіталом.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus