УКРАЇНА

21:24

25.05

Влада

Олександр Омельченко: «Ющенко і Янукович – хороші мужики, але мені більше подобається ім’я Олександр”

0

6 однакових питань різним кандидатам у президенти

1. Яке Ваше ставлення до Росії? Чи повинна російська мова стати другою державною в Україні?

В Україні повинна бути одна державна мова – українська. Вільна мова – російська. Усі можуть користуватися вільною мовою на території України. Але державною має бути одна мова – українська.

Як я ставлюсь до Росії? Як до великої слов’янської держави, близької і географічно, й історично. Моя старша сестра є заміжньою вже 40 років у Білих Столбах, Домодєдово, Московська область. Має два чудових сини і чотирьох онуків. Щаслива тим, що прожила там своє життя.

2. Чи реприватизуєте Ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

Поняття реприватизації – це антипоняття у формі господарювання. Була індустріалізація, колективізація, яка призвела до зубожіння і голодомору, приватизація, яку народ влучно назвав «прихватизація». Вона поділила суспільство на мільйонерів і на бідних.

А доступ до політичної і владної структур повинні мати всі. У нас же 5-7 відсотків мільйонерів мають доступ до політичних і владних структур. В Європі прийнято, щоб середняк, який становить 70 відсотків суспільства, мав повну владу. Повну державну і повну політичну. Так повинно бути і так буде.

3. Чи стане Україна за Вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

Я не можу прив’язуватись до часу, коли мене оберуть президентом. Жодному з тих кандидатів у президенти, яких я знаю, п’яти років не буде достатньо. А от стратегічно спрогнозувати шлях до Євросоюзу і НАТО, створити імідж України як правової держави в Європі й зробити цю відстань мінімальною – можливо. І якщо таку політику майбутній президент з 25 кандидатів у президенти проведе, то, можливо, наступний президент або той самий протягом повторного терміну зможе зробити, щоб Україна була і в Європейському Союзі, і в НАТО.

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за Вашої каденції?

Я назвав би це не «судити», а «осуджувати», маючи на увазі ідеологічно, полемікою, у народі це називають «судачити». Широка можливість демократичного плюралізму.

А якщо ви маєте на увазі підсудність, то не думаю, що це найкращий крок до з’ясування стосунків. Якщо буде кримінал, то це справа не президента чи його оточення і адміністрації, а право народного судді. Чи в селі, чи в містечку.

5. Хто з двох Вікторів вам ідейною ближчий - Ющенко чи Янукович?

Мені подобається саме ім’я Віктор. Подобаються обидва Віктори: і Ющенко, і Янукович – статні, рослі. У понятті візуального, естетичного погляду – хороші мужики. І шлях в кожного хороший, і посади обіймали достатньо високі: Нацбанк - прем’єр, губернатор Донецька - прем’єр. Але мені більше подобається ім’я Олександр.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

Усі мої корені – це віруючі православні християни. Добре знаю корені дідів і батьків. Найглибшою віра була у прадідів, батьків і дідів. Сьогодні вона спростилася. І в мого покоління, і моя віра. Але вона є.

І ця віра – шматочок душі й серця. Про те, що в Україні повинна бути єдина православна церква, знають усі й відповідають за це і духовно, і морально. Як важко не було б, це зробити необхідно, якщо ми хочемо мати єдину націю, єдину віру і єдину Україну. А як об’єднати церкву - то я поділюся цією думкою протягом виборчого марафону.

Розмовляв Святослав Цеголко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus