УКРАЇНА

20:48

22.05

Влада

Сьогодні експертні групи України і Росії розглянуть питання розмежування Азово-Керченської акваторії

0

Сьогодні в Києві розпочнеться дводенне засідання експертних груп України і Росії з питань розмежування Азовського моря і Керченської протоки. Сторони продовжать роботу з обробки консолідованих проектів договорів про розмежування Азовського моря і Керченської протоки, повідомляє «ІНФА».

За підсумками 18-го раунду переговорів української і російської делегацій про розмежування Керченської протоки й Азовського і Чорного морів 25-26 березня Росія й Україна домовилися про пакетний підхід у вирішенні питання про розмежування Керченської протоки, Азовського і Чорного морів.

«Ми домовилися про пакетний підхід, про комплекс угод», - сказав заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик після завершення переговорів.

Він також повідомив, що в перебігу переговорів сторони обговорили проекти договорів про україно-російський кордон в Азовському морі і Керченській протоці, а також договір про розмежування територіальних морів, континентального шельфу і виняткових економічних зон у Чорному морі.

За словами Моцика, сторони домовилися, що в остаточному підсумку буде підготовлено до підписання пакет договорів і угод, що будуть регулювати всі питання, які стосуються Азовського моря, Керченської протоки і Чорного моря. У цей пакет будуть внесені також договір про лінії держкордону в Азовському морі і Керченській протоці, а також низку угод про співробітництво в сфері судноплавства, рибальства й охорони навколишнього середовища.

«Цей пакет буде зв’язано юридично. Всі угоди будуть набувати чинності одночасно», - повідомив Моцик.

Делегації також обговорили проекти документів про розмежування і використання Азовського моря і Керченської протоки, що були передані в цьому раунді російською стороною.

Глава російської делегації, заступник держсекретаря закордонних справ Росії Віктор Калюжний вкотре наоголосив, що Росія «не претендує на острів Тузла», однак, за його словами, у питанні, як буде проходити лінія державного кордону існує розбіжність думок.

24 грудня 2003 року в Керчі президенти Росії й України Володимир Путин і Леонід Кучма підписали Угоду про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

У документі, зокрема, зазначається, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами України і Росії. При цьому Азов розподіляється лінією державного кордону, а використання Керченської протоки здійснюється відповідно до угоди сторін.

Дана угода повинна бути ратифікована парламентами Росії й України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus