УКРАЇНА

18:33

20.05

Влада

Мінфін намагатиметься збільшити витрати держбюджету на соціальні потреби

0

Бюджет на 2004 рік може бути переглянутий в плані збільшення витрат на соціальні потреби. Є також відповідні доручення уряду про підвищення стипендій, пенсій, зарплат працівникам бюджетної сфери. Про це повідомив журналістам у четвер директор Департаменту зведеного бюджету Мінфіну Сергій Рибак, передає «ІНФА».

За його словами, наразі макроекономічні показники за I квартал 2004 року опрацьовуються в Мінекономіки, і за підсумками цієї роботи «Мінфін буде розглядати вплив макроекономічної ситуації на бюджет».

Рибак звернув увагу на те, що в цьому випадку має застосовуватися комплексний підхід, а макропоказники – це тільки одна з його складових. Друга складова – податкова політика.

«Дуже багато залежить від змін у податковому законодавстві, від того, які законопроекти будуть прийняті, а які - ні», - завважив він.

Синтез цих складових, за словами Рибака, і має дати можливість спеціалістам Мінфіну оцінити ситуацію з бюджетом цього року. Після відповідної оцінки Мінфін зможе сформулювати пропозиції щодо збільшення витрат на соціальні потреби.

На думку Рибака, просте збільшення макропоказників (наприклад, зростання ВВП на 10 % проти запланованих 4,8%) не є підставою для перегляду показників бюджету.

Рибак також повідомив, що у 2004 році спостерігається чітка тенденція 100-процентного виконання планових показників бюджетів усіх рівнів. І додав, що такі висновки Міністерству фінансів дозволяють зробити підсумки I кварталу поточного року.

За його словами, за звітний період були повністю профінансовані витрати на соціальні виплати, дотації областям, субвенції, пільги та субсидії населенню.

«Таким чином, - наголосив Рибак, - з одного боку, в умовах економічного зростання, з іншого боку – істотного зниження ставок основних бюджетонаповнюючих податків, Мінфін забезпечив виконання бюджетних показників за I квартал 2004 року на рівні, затвердженому законом про держбюджет».

Рибак також наголосив, що оскільки у зв’язку з проведенням податкової реформи цей бюджетний рік дуже складний, не варто чекати істотних перевищень показників держбюджету.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus