УКРАЇНА

22:29

23.04

Влада

Діючі ТРК не мають переоформляти ліцензії, а нові будуть 100% україномовними

0

Рішення Нацради з питань телерадіомовлення щодо виконання норм вітчизняного законодавства про мови телерадіопрограм стосується, насамперед, виконання діючими ТРК умов ліцензій і вимог про стовідсоткове мовлення українською мовою для нових телерадіокомпаній національного або міжрегіонального значення. Як пояснив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» у четвер керівник прес-служби Нацради Микола Гриценко, ті компанії, які працюють, «переліцензуватися не будуть».

«Що стосується нових компаній, що будуть приходити до Нацради зі своїми програмними концепціями, то вже з 19 квітня вони мали писати у своїх програмних концепціях, якщо це загальнонаціональні канали, «100% українська мова». Тобто тут принципова позиція, якщо канал претендує на загальнонаціональний статус або покриває території більше ніж половину адміністративно-територіальних утворень - українська мова мовлення», - зазначив він.

Що стосується місцевих телерадіокомпаній, які ведуть мовлення на одну область, на місто, на дві-три області, то тут враховується інший підхід, пояснив М.Гриценко. «Тут телерадіокомпанії, виходячи з останнього перепису населення на цій території, надсилає до Нацради листа із проханням на підставі звернення представників національних меншин надати право на виробництво, приміром, 10% програм мовою нацменшини», - сказав він, додавши при цьому, що обсяг мовлення українською мовою не має бути меншим ніж 50%.

Відповідно до рішення, до 15 травня представники Нацради в регіонах і центральний апарат, контрольно-аналітичний відділ будуть ще раз моніторити роботу телерадіокомпаній у плані того, наскільки вони сприйняли серйозно це рішення.

Він зазначив, що «не йдеться про те, що поголовно з 15 травня усі мають бути «під одну гребінку». За його словами, це «програма мінімум». Другий етап передбачає переведення мовлення відповідно до цього перепису населення. Також М.Гриценко позитивно відповів на запитання, чи буде вимога про стовідсоткове мовлення українською мовою застосовуватиметься до телеканалів при переліцензуванні. За його словами, виконання цих вимог буде враховуватися у випадку звернення телеканалів до Нацради для розширення мовлення, участі в якихось конкурсах.

Говорячи про ситуації з російськими каналами в Україні, він зазначив, що «усі канали іноземні йдуть у кабелі», а це рішення, передусім, стосується ефірного мовлення телерадіокомпаній, що працюють в Україні. «Що стосується кабельного мовлення, то створено буде робочу групу, яка у принципі буде контролювати процес виконання цього рішення, і як би другим етапом будуть рекомендації, що стосуються кабельного телебачення», - пояснив М.Гриценко.

Він нагадав, що рішення Нацради носить обов’язковий характер.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus