УКРАЇНА

02:25

27.05

Влада

Киргизія теж допоможе Україні вступити у ВТО

0

Україна і Киргизія можуть уже влітку цього року підписати двосторонній протокол про доступ на ринки товарів і послуг в рамках процесу вступу України до Всесвітньої торговельної організації (ВТО). Про це заявив прем’єр-міністр України Віктор Янукович в ході засідання Ради голів урядів країн СНД у Чолпон-Аті (Киргизія), повідомляє «ІНФА».

«Ми прагнемо підписати цей протокол в середині цього року, плюс-мінус місяць», – сказав Янукович після зустрічі з киргизьким прем’єром Миколою Танаєвим. У свою чергу Танаєв заявив, що Киргизія підтримує приєднання України до ВТО, висловивши надію, що протокол буде підписаний у найкоротший термін.

Під час зустрічі Януковича і Танаєва йшлося про поглиблення двосторонніх торгово-економічних відносин. «У політичному плані наші відносини розвиваються нормально, залишається наповнити їх нормальним економічним змістом», – сказав Танаєв, додавши, що «є певні проблеми, що стосувалися залізничних, транспортних тарифів, однак питання їхнього зниження зараз вирішується, зокрема, при узгодженні з Казахстаном». «Ми вважаємо, що в економічних відносинах відбудеться серйозний підйом, тим більше що українські бізнесмени зацікавлені в інвестуванні киргизької економіки», - сказав він.

Прем’єр Киргизії також повідомив, що до кінця року Янукович відвідає Бішкек з офіційним візитом, у ході якого планується провести бізнес-форум і Дні культури України в Киргизії. «Для того, щоб наш бізнес розвивався активніше, потрібно привезти українських бізнесменів на бізнес-форум, а також провести за їхньої участі міжурядову двосторонню комісію», - вважає він.

Крім того, киргизька сторона зацікавлена у відкритті на березі озера Іссик-Куль українського культурного центру. «Тут живе велика українська діаспора, і ми б хотіли, щоб був побудований подібний центр», - сказав Танаєв.

Нагадаємо, що наприкінці березня перший заступник міністра економіки та з питань європейської інтеграції України Валерій П’ятницький повідомив про те, що Україна майже завершила переговори про вступ до Всесвітньої торговельної організації. У 2003 році Україна підписала 11 двосторонніх протоколів про доступ до ринків товарів і послуг з країнами-членами ВТО, зокрема з Євросоюзом. Погодила умови вступу до ВТО з 23 країнами. За прогнозами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції вступ до ВТО може відбутися до кінця 2004 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus