УКРАЇНА

08:03

23.05

Влада

Керівники ICTV та «Нового Каналу» здивовані рішенням Нацради

0

Керівники деяких українських телеканалів здивовані рішенням Нацради України з питань телерадіомовлення про жорсткість вимог до мови мовлення, повідомляє «UA TODAY».

Так, за словами глави правління ЗАТ «Новий канал» Олександра Ткаченка, він не може зрозуміти «приводів для прийняття такого рішення Нацрадою». На його думку, канали, зокрема, основні національні, за останній рік проробили досить багато роботи для того, щоб покращити зміст українських програм.

"Наскільки мені відомо, переважна більшість національних каналів дотримується умов виданих їм ліцензій. У цих умовах записано 50% або 75% мовлення українською мовою», - наголосив О.Ткаченко.

Він також зазначив, що йому важко поки що сказати, що означає це рішення Нацради стосовно загальнонаціональних каналів. «Єдине я розумію, що після цього рішення буде, безумовно, юридична колізія в трактуванні цього положення Нацради і діючих ліцензій загальнонаціональних каналів», - додав він.

За словами керівника «Нового каналу», «напередодні виборів кращого «варіанта» для того, щоб хтось використовував це як привід для з’ясування відносин з каналами, придумати було б не можливо».

«Мені здається, що це не стільки змістовне рішення, скільки в ньому якийсь інший зміст є, що мені поки не зрозумілий», - сказав Ткаченко.

Генеральний директор телеканалу ICTV Олександр Богуцький, своєю чергою, зазначив, що питання мови – складне для України, і рішення в цій сфері має бути ретельно зважене. На його думку, Нацрада могла б ухвалювати своє рішення відповідно до певних традицій, що вже склалися на ринку, після обговорення з профільним комітетом парламенту і громадських організацій.

При цьому О.Богуцький наголосив, що питання мови для українських мовців «не є визначальним», при цьому, зазначивши, що воно «якимсь дивним чином виникає в період якогось нездорового загострення».

Водночас Богуцький не вважає, що це рішення є «спробою якось впливати на телеканали», а спрямоване на виконання телеканалами і радіостанціями умов виданих Нацрадою ліцензій.

«мовлення відповідно до ліцензії точно є справедливою вимогою», - наголосив він. І додав, що ліцензія ICTV – це 50 на 50 - українською і російською мовами. «І я точно знаю, що ми виконуємо цю пропорцію», - наголосив Богуцький.

Своєю чергою, головний редактор інформаційних програм телеканалу ICTV Дмитро Кисельов наголосив, що «Україна країна реальної двомовності», а Київ - «місце компактного проживання російськомовного населення».

«Тому, мені здається, що це рішення суперечить міжнародним зобов’язанням, які взяла на себе Україна. За буквою, і за духом – це точно крок назад», - сказав він.

Як повідомлялося, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення рекомендувати всім теле- і радіорганізаціям перейти винятково на українську мову мовлення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus