УКРАЇНА

02:09

28.05

Влада

Дмитро Корчинський: я не буду перешкоджати стихійним народним трибуналам

0

6 однакових запитань різним кандидатам в Президенти

1. Яке ваше ставлення до Росії? Чи має російська стати другою державною в Україні?

Я дуже люблю Росію, особливо нафту і газ. І вважаю, що пройде небагато часу, коли новій київській владі доведеться взяти на себе відповідальність за наших нещасних братів росіян. Тому що Київ буде новим геополітичним центром на всій цій величезній території.

Російська мова безумовно має бути другою державною … на теренах Російської Федерації. А в Україні російська мова має фактичні переваги: більшість засобів масової інформації російські, більшість чиновників спілкуються російською. Надання якогось формального статусу ніяк не покращить стану російської мови, тому що він і так дуже добрий в Україні. Але призведе до різноманітних ексцесів, тобто це буде формальним приводом для проявів екстремізму, який нам абсолютно не потрібен. В Україні, слава Богу, за 12 років незалежності не було жодного серйозного ексцесу на міжнаціональному грунті. І ми зробимо все, щоб не було й надалі.

2. Чи реприватизуєте ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

Сто відсотків. Це один з центрових пунктів моєї програми. Ми ніколи не погодимося з результатами цієї приватизації. Усі стратегічні підприємства, усі стратегічні галузі, які встигли розхапати, – усе це слід переглянути, і абсолютну більшість повернути державі. Я взагалі виступаю за державну монополію в енергетиці і в ряді інших галузей.

3. Чи стане Україна за вашої каденції членом НАТО і Євросоюзу?

Абсолютно по-свинськи ставилися до нас НАТО і Європейський Союз в останні роки. Ми зробили щодо Європи неоціненні послуги. Як говорив мій знайомий, депутат Гурвіц, послуги настільки великі, що на них можуть відповісти тільки чорною невдячністю. Чорною невдячністю нам відповідає Європа. Європа – це країни, які ми врятували від фашизму, ціною 15 мільйонів життів українців. І тепер, хоч і врятовані від фашизму, вони гребують нас бачити у своєму колі. Я вважаю, що і НАТО, і Євросоюз проводять недружну політику щодо України. Україна повинна взяти участь тільки в тих союзах, в яких вона буде домінувати. За моєї каденції Україна не стане членом НАТО і Європейського Союзу.

4. Кого з чинних високопосадовців судитимуть за вашої каденції?

Кого із чинних високопосадовців? Щодо судів, я противник судів. Більшість чинних високопосадовців ми будемо рятувати від народного гніву у спеціально відведених місцях. Тобто я виступаю за те, що вся верхівка державного апарату має бути усунута від влади і більше туди ніколи не повертатися. Вся. А щодо судів, думаю, ми просто не будемо перешкоджати стихійним народним трибуналам, але спеціально цим займатися ми не будемо. Я не складаю списків таких людей. Ви розумієте в чому справа? Я сам не суддя, не прокурор. Я не збираюся складати списки, судити. Ми безумовно піклуватимемося, щоб вони не втекли, ті, хто приватизував нашу країну.

5. Хто з двох Вікторів вам ідейною ближчий Ющенко чи Янукович?

Я не вбачаю жодних ідей ні у кого з них. Ющенко мені подобається менше, ніж Янукович по своїх людських якостях. Тому що в політиці Янукович, при всіх своїх величезних недоліках, – чоловік, а Ющенко – жінка. Тобто місце Ющенка на пасіці чи в бухгалтерії, а не в політиці. А Янукович принаймні ішов до свого положення сам. Янукович – це людина, яка себе зробила сама. Ющенка все життя робили інші. Він нічим не заслужив свого сьогоднішнього положення, тобто старші товариші поставили його головою Нацбанку, старші товариші зробили його головою Кабміну, щоб не заважав, старші товариші висунули його зараз у лідери опозиції з цієї самої причини. Але в якості вождя нації, в якості лідера держави слабка людина в десять разів більш небезпечна, ніж сильна. Щодо судимостей Януковича, то можу сказати, третина країни сиділа. Всі жили при поліцейській державі. І те, що когось там посадили… Тут інше питання, треба дивитися, як сидів: в «опущенкє» не був, з адміністрацією не співпрацював, – значить нормальний. Інше питання, мені підозріло, чому це Ющенко не сидів. Всю жизнь бухгалтєром, і жодного разу по-серйозному не був під слідством. Це насторожує.

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

Я віруюча людина. Щотижня буваю на літургії, сповідаюся і причащаюся не рідше ніж двічі на місяць, як і більшість наших хлопців.

Не тільки Україні, всьому світу потрібна єдина церква. Я православна людина. Вважаю, більшість протиріч між православними і католиками може бути знято. Я вважаю, що православна церква має рацію у догматичній суперечці. Треба повернутися до ситуації початку 11 століття, до розколу, і почати все спочатку. Я вважаю, що в Україні не існує розколу православних церков. Існують суперечки між церковними ієрархами. Догматичних протиріч немає. На жаль, у церкві заправляє така сама бюрократія, як у державі. З тієї бюрократії треба питати, чому вони розколюють нашу церкву, чому вони морочать голови. Необхідне втручання суспільства. Свого часу українське православ’я врятували не єпископи, а врятував Сагайдачний. І найкращим українським митрополитом був Петро Могила, його обирали люди без духовного сану, але вони мали шаблю при боці. Тобто церковні діячі ніколи між собою не домовляться, це ми, миряни, маємо вирішити усі ці питання. Тому що ми такі самі члени церкви, як єпископи.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus