УКРАЇНА

02:18

27.04

Влада

Фондам заборонять возити дітей на відпочинок за кордон

0

Генеральна прокуратура запропонувала Кабмінові заборонити благодійним фондам, громадським організаціям і фізичним особам возити дітей на оздоровлення за кордон. Як повідомляють «Українські Новини», Генпрокуратура також запропонувала установити відповідальність осіб, котрі супроводжують групи дітей на відпочинок, за їхнє життя і здоров’я в дорозі і під час перебування в іншій країні.

Також запропоновано встановити відповідальність за приховання фактів неповернення дітей в Україну з-за кордону і неповідомлення про цьому відповідних державн органів.

Генпрокуратура має намір продовжувати працювати над тим, щоб оздоровлення дітей за кордоном не використовувалося в процесі незаконного їхнього усиновлення. Відповідно до інформації цього відомства, є факти порушення Конституції і законів при організації закордонного відпочинку дітей, позбавлених батьківської опіки, дітей з багатодітних і малозабезпечених родин, а також потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

За повідомленням Генпрокуратури, часто трапляється передача державної опіки і піклування громадським організаціям, благодійним фондам і фізичним особам, що погано контролюють безпеку дітей і їхнє своєчасне повернення в Україну. У той же час державні органи, що займаються опікою дітей, практично самоусунулися від виконання своїх функцій.

Генпрокуратура наводить приклади порушення - два випадки смерті дітей – дівчинки і хлопчика, котрі були відправлені в Італію на оздоровлення, маючи довідки про задовільний стан здоров’я. Після завершення поїздки дівчинка вмерла при виході з літака через загострення хвороби головного мозку, а хлопчик помер від тромбозу вен.

Також Генпрокуратура повідомила, що В 1996 році батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу в Криму погодилися на 5-літнє оздоровлення трьох дітей в Італії. Українське посольство в Італії встановило, що 2 з них у 1998 році були усиновлені громадянами Італії з порушенням вимог українських законів, де знаходиться ще одна дитина, не встановлено.

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні зареєстровано понад 100 тис. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus