УКРАЇНА

07:41

27.04

Влада

Наталія Вітренко: «Членом Європейського Союзу Україна об’єктивно не буде ніколи».

0

6 однакових питань різним кандидатам у президенти

Така кількість кандидатів у президенти в Україні - це вперше. Тому навіть обізнаним політологам іноді важко второпати всі ідеологічні нюанси «бажаючих покермувати». Для того, щоб з’ясувати хоч щось для себе, ми вирішили поставити 6 однакових запитань кандидатам у президенти. Адже навіть лідери перегонів іноді сором’язливо замовчують своє бачення найбільш дискусійних проблем.

Отож. «Ladies – the first». Слово - Наталії Михайлівні Вітренко.

1. Яке у вас ставлення до Росії? Чи має російська мова стати другою державною в Україні?

У моїй програмі чітко записано – російська мова повинна стати другою державною в Україні. Тільки в такий спосіб ми зможемо об’єднати народи. Люди повинні знати, що на мовній проблемі не буде підбурення народу, не буде протистояння Заходу і Сходу, не буде примусу, не буде руйнування нашої загальної культури. Культура слов’янська вона загальна для росіян, українців і білорусів.

Що стосується відносин з Росією, то я вважаю, що повинено бути сформований новий міждержавний союз України, Білорусі і Росії. Створення подібного союзу відрізняється від зони вільної торгівлі або єдиного економічного простору. Відрізняється тим, що в зоні вільної торгівлі просто знімаються бар’єри для більш інтенсивної торгівлі.

ЄЕП, у принципі, не набагато відрізняється від зони, хоча він передбачає наддержавні структури. А формування нового союзу передбачає створення чіткої наддержавної структури для розробки програм для відтворення наукових шкіл, для розвитку культури і спорту, для захисту кордону. Це набагато більш складне утворення і більш важливе для України, хоча б з погляду чистої економіки. Для того, щоб нам підняти виробництво, нам потрібна не конкуренція з Росією, а кооперація. Нам потрібні кошти для модернізації виробництва, нам потрібні інвестиційні сучасні проекти. От що може одержати Україна, ввійшовши в новий союз з Росією і Білоруссю.

2. Чи реприватизуєте підприємства, які були роздержавлені за останні роки?

У випадку мого обрання президентом, безумовно, буде переглянута приватизація, що проводилася за останні роки. Вона буде переглянута з погляду захисту національних інтересів. Стратегічні об’єкти, об’єкти які визначають інтереси нації в цілому, повинні бути в державній власності. І це моя тверда позиція.

3. Чи стане Україна при вашій каденції членом НАТО і Євросоюзу?

Україна зі своїм статусом визначилася ще на референдумі в 1991 році. Україна – позаблокова країна. Іншого референдуму не було. Тому всі спроби втягти Україну в НАТО - нелегітимні. Вони робляться усупереч волі нашого народу. А я хочу захистити волю нашого народу. Виходить, Україна ніколи не буде членом НАТО. А Європейський союз – це міраж, що поширюють на Україну. Європейський Союз ніколи не прийме до себе Україну на рівних. Це суперечить і економічним, і політичним інтересам країн ЄС. Тому з Європейським Союзом потрібно вміти дружити, торгувати, розвивати взаємовигідні відносини. Але членом Європейського Союзу Україна об’єктивно ніколи не буде.

4. Кого з діючих високопосадовців будуть судити за вашої каденції?

Питання потрібно ставити не про це. Потрібно порушувати питання про корені корупції, і чому Україна як раковими метастазами уражена такою корупцією – відвертою, нахабною і повсюдною. Риба завжди гниє з голови, гниє через те, що на сьогоднішній день депутати мають недоторканність. Саме вони по-бандитски купують собі округи, прориваючись до влади, і потім захищають свої інтереси найбільш несправедливими методами. Практично таку ж недоторканність мають судді. І те ж саме: не закон і справедливість захищають, а інтереси багатих. Для того щоб змінити ситуацію в країні і боротися з корупцією, обов’язково потрібно змінювати Конституцію, знімати з усіх недоторканність, дати виборцям право в будь-який момент відкликати свого депутата.

5. Хто з двох Вікторів Вам ідейно ближчий – Ющенко чи Янукович?

Вони для мене однакові. Вони однакові в тім, що не збираються змінювати курс реформ. І один і другий, навіть маючи значні повноваження, не пропонували вийти з Міжнародного валютного фонду, і у свою президентську програму таку норму не записували. А без виходу з МВФ, без входження України в союз з Росією і Білоруссю зміни до кращого не можливі. Тому вони для мене обоє – опоненти. Опоненти, що пропонують зовсім інший курс реформ, ніж той, котрий відстоюю я.

6.Чи віруюча Ви людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднається?

Я виступаю за свободу совісті. Я вважаю, що держава не має права втручатися у віру кожної людини. Кожний має право взагалі бути атеїстом або вибрати собі віросповідання. Але я сама підтримую православ’я і Московський патріархат. Єдина церква Україні не потрібна. Я вважаю, що це надумано.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus