УКРАЇНА

01:57

25.05

Влада

Цьогорічна приватизація “Криворіжсталі”, “Укррудпрому” та “Укртелекому” – під питанням

0

Головними об’єктами приватизації цього року можуть стати тільки ті підприємства, навколо яких не має жодного скандалу. Таку думку в інтерв’ю газеті «День» висловив голова Фонду державного майна України Михайло Чечетов. За його словами, така особливість цьогорічної приватизації пов’язана з наближенням президентських виборів.

Михайло Чечетов нагадав, що цього року ФДМ вже отримав від приватизації майже мільярд гривень і розповів, яким чином Фонд держмайна збирається виконати план надходжень до бюджету: “Ми робимо ставку на продаж «Павлоградвугілля». Але цього мало. Що ще? «Криворіжсталь»? Підготовка там йде за графіком, але це досить резонансний об’єкт. Його продаж у парламенті сприймають неоднозначно, навіть була спроба внести його до переліку підприємств, приватизація яких заборонена”.

Водночас Чечетов не виключає, що «Криворіжсталь» можуть продати цього року. За його словами ризиком є і приватизація «Укррудпром» чи “Укртелекому”, оскільки в питання їх приватизації може втрутитися парламент.

Серед потенційних об’єктів приватизації Чечетов назвав Одеський припортовий завод, ціна якого може сягнути мільярда гривень: “Там усе тихо, нікому жодних обвинувачень. До травня, я думаю, ми «вирулимо» на його корпоратизацію”, – сказав голова ФДМ і додав, що заводом цікавляться покупці як з України, так і з-за кордону.

Чечетов скептично оцінив пропозицію Віктора Ющенка щодо запровадження мораторію на приватизацію стратегічних об’єктів до закінчення президентських виборів. “Мораторій у принципі можна встановити. Усе питання в тому, на яку приватизацію. Ми можемо встановити його тільки на легальну приватизацію, – говорить Чечетов. “Але загалом приватизацію зупинити неможливо. Якщо ми зупинимо легальну, все піде за тіньовими схемами”, – додає голова ФДМ.

На переконання Чечетова, це суто політична пропозиція, щоб списати недонадходження до бюджету на уряд: “Політика в цій ситуації я ще можу зрозуміти, але людину, котра претендує на те, щоб стати державним діячем, – ні. Якщо бути в опозиції, то перекрити противнику кисень – це звичайний прийом. Але державні люди повинні думати про майбутнє країни”.

Нагадаємо, що в бюджеті-2004 надходження від приватизації передбачені в сумі 2,136 мільярда гривень. На початку квітня голова ФДМ Михайло Чечетов заявив, що план надходжень коштів від приватизації до бюджету може бути збільшений до 2,7 мільярда гривень.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus