УКРАЇНА

05:52

25.05

Влада

USAID вважає, що Україна наразі сама може допомогти собі

0

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) цього року скоротило розмір технічної допомоги Україні на 31%. Отже Україна може розраховувати на допомогу в сумі 58 мільйонів доларів. Про це, як повідомляють «Українські Новини», ішлося під час вчорашньої зустрічі прем’єра Віктора Януковича з адміністратором агентства США з міжнародного розвитку Ендрю Натсіосом.

У 2003 році Агентство виділило Україні технічну допомогу в розмірі 85 млн. доларів. І хоча в Україні очікували збільшення суми допомоги цього року, в USAID вважають, що наша країна може самостійно фінансувати свої економічні пріоритети.

Янукович відзначив зниження рівня співробітництва України і Агентства і висловив надію, що надалі воно буде зростати, а не знижуватися. «Мій уряд цінує наше співробітництво. Зниження відбулося, але є надія, що воно буде зростати і не буде знижуватися», - сказав Янукович.

Водночас Натсіос сказав журналістам, що Україна залишається серед пріоритетів уряду США і Агентства при наданні допомоги, однак у зв’язку з активізацією міжнародного тероризму великим пріоритетом для США є надання допомоги Афганістану та Іраку. Натсіос також відзначив поліпшення економічної ситуації в Україні і висловив надію, що згодом Україна сама здійснюватиме міжнародну допомогу.

Крім того Натсіос запропонував Україні допомогу в розвитку демократії, зокрема в організації демократичних виборів. Загальний обсяг проекту розрахований на 2-3 роки, його фінансування оцінюється приблизно в 10 млн. доларів. Цей проект передбачає навчання членів виборчих комісій різних рівнів, працівників, задіяних в організації і проведенні виборів, а також у наданні допомоги громадським організаціям.

Ендрю Натсіос прибув до Києва 12 квітня і пробуде в Україні до 14 квітня. Він має намір зосередити увагу на трьох першочергових аспектах допомоги Україні - розвитку демократії, державного управління та самоврядування з акцентом на вибори президента України; поширенні епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та інших країнах регіону; питаннях аграрного сектора економіки. Натсіос очолює USAID з травня 2001 року, це його перший візит в Україну.

США є найбільшим донором технічної допомоги Україні. За весь час співробітництва США надали Україні допомогу в обсязі 2 млрд. доларів США. Агентство США з міжнародного розвитку є найбільшою донорською установою уряду США.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus