УКРАЇНА

13:34

23.05

Влада

Гавриш планує взяти реванш щодо політреформи у вересні

0

Фракції більшості можуть вимагати переголосування законопроекту змін до Конституції тільки якщо це підтримуватимуть КПУ і СПУ. Про це «Українській правді» повідомив координатор парламентської більшості Степан Гавриш.

«Ми виходимо з того, що у минулий четвер на голосування був поставлений не законопроект №4105», - зазначив Гавриш і додав, що більшість ще поки що не визначилася, чи вимагатиме вона переголосування. За словами народного депутата, це матиме сенс лише тоді, якщо цю ідею підтримають також СПУ та КПУ.

Гавриш нагадав, що постанова Верховної Ради забороняла вносити зміни до тексту законопроекту. На його думку, коли Володимир Литвин поставив на голосування законопроект змін до Конституції з поправками Мороза, що вони вступають у дію після виборів президента, то «спікер став заручником погоджувальної ради, де було ухвалено таке рішення». «Але погоджувальна рада вийшла за межі своїх повноважень», - упевнений Гавриш.

Координатор більшості вважає, що депутати можуть звернутися до Конституційного суду за оцінкою подій під час голосування по законопроекту №4105. Він також не виключив, що до виборів президента може бути розглянутий інший законопроект змін до Конституції. «Це цілком можливо. Ми могли б його попередньо схвалити на цій сесії, а остаточно на наступній – у вересні», - додав Гавриш.

Нагадаємо, що про можливість розгляду альтернативних законопроектів про внесення змін до Конституції минулого тижня заявляв лідер соціалістів Олексчандр Мороз.

Законопроект №4105 був попередньо схвалений 24 грудня 2003 року: парламентська більшість, незважаючи на протидію фракцій блоку партій «Наша Україна», блоку Юлії Тимошенко і Соціалістичної партії, шляхом підняття рук проголосувала за попереднє ухвалення проекту політреформи. Під час голосування 3 лютого Верховна Рада внесла зміни до проекту політреформи і вилучила з нього норму про вибори президента парламентом. Щоб реформа набула чинності Верховна Рада повинна була підтримати законопроект конституційною більшістю (300 голосів), однак 8 квітня за внесення змін до Конституції проголосувати лише 294 народних депутати.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus