УКРАЇНА

03:22

22.05

Влада

Мінздрав і Міносвіти неефективно використовують кошти

0

Міністерство охорони здоров’я і Міністерство освіти і науки України з порушеннями використовують бюджетні кошти, які надані на підготовку і підвищення кваліфікації кадрів. Такі висновки зробила Колегія Рахункової палати після розгляду звіту «Про результати перевірки планування і використання коштів Державного бюджету України на підготовку і підвищення кваліфікації медичних кадрів вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації». Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Результати аудита свідчать про те, що через відсутність планування підготовки медичних і фармацевтичних кадрів і правової безвідповідальності відбувається поступове зниження рівня кваліфікації фахівців і, відповідно, якості надання медичних послуг.

Аудиторами Рахункової палати встановлено, що обсяги державного замовлення на підготовку фахівців з напрямку «Медицина» не забезпечують потребу галузі охорони здоров’я лікарями. Так, станом на 01 січня 2003 року загальна потреба установ охорони здоров’я в лікарях складала 44834 чоловік.

Двісті тисяч лікарів, які у 2002 році працювали в установах охорони здоров’я, 19,5% (понад 38 тисяч фахівців) – пенсійного віку. Спостерігається постійна тенденція до «старіння» працівників цієї сфери.

Аудит, проведений Рахунковою палатою, встановив, що до вищих навчальних закладів, підлеглих Міністерству охорони здоров’я, при встановленій урядом квоті для сільської молоді до 25% у 2002-2003 роках зараховано тільки 10% і 12% абітурієнтів із сіл. Усупереч законам України «Про освіту» і «Про вищу освіту», прийом на навчання за контрактом до вищих навчальних закладів Міністерства охорони здоров’я здійснюється через відсутність конкурсу. Середній рівень знань студентів, які вчаться за контрактами, значно нижчий ніж середній рівень знань студентів, які вчаться за державним замовленням.

Таким чином, безконтрольне збільшення набору студентів на платній основі, зростаюча тенденція до комерціалізації вищої медичної освіти фактично служить причиною підготовки для сфери охорони здоров’я низькопрофесійних кадрів. Аудитори Рахункової палати зазначили, що на це питання не звертає увагу ні Міністерство охорони здоров’я, ні Міністерство освіти і науки, ні Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції.

Аудитори Рахункової палати встановили факти використання коштів Державного бюджету України з бюджетним правопорушенням на суму 80,23 млн.грн., неефективно – у сумі 10,08 млн. грн. (у тому числі Міністерством освіти і науки України – 1,76 млн.грн.). Загалом, Міністерством охорони здоров’я і Міністерством освіти і науки України протягом 2002-2003 років на підготовку і підвищення кваліфікації медичних і фармацевтичних кадрів з порушенням діючого законодавства і неефективно використано 304,83 млн. грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus