УКРАЇНА

16:40

24.05

Влада

Кон’юнктура світового телекомунікаційного ринку сприяє приватизації «Укртелекому» у 2004 році

0

Ситуація на світовому телекомунікаційному ринку сприяє приватизації національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» у 2004 році, вважає перший заступник голови Держкомітету зв’язку та інформатизації України із зв’язків з Верховною Радою Олег Проживальський, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на питання в ході «гарячої телефонної лінії» у Кабінеті Міністрів у п’ятницю, він пояснив, що «галузь вибралася з кризи» і основні світові телекомунікаційні оператори вже приносять прибуток і можуть інвестувати.

При цьому О.Проживальський зауважив, що це його особиста думка, додавши, що Держкомзв’язку підготував «Укртелеком» до приватизації, а подальший продаж має вести Фонд держмайна.

Заступник голови комітету висловився за передачу «Укртелекому» у приватну власність, вважаючи її ефективнішою за державне управляння, зазначивши при цьому, що компанія вже зараз приносить істотний прибуток.

Одночасно він звернув увагу на негативний досвід деяких країн, наприклад Польщі, у приватизації. Щоб цього не трапилося, вважає О.Проживальський, необхідно «дуже добре сформулювати інвестиційні зобов’язання, які має виконувати новий власник».

Як повідомлялося, Україна в поточному році планує продати 42,86% акцій «Укртелекому». Після продажу в державній власності залишиться контрольний пакет (50%+1 акція), 7,14% акцій були продані трудовому колективу за пільговою передплатою.

«Укртелеком» є монополістом на ринку зв’язку України, займаючи разом з дочірніми компаніями, за оцінкою оператора, близько 60% телекомунікаційного ринку. Компанія володіє 100% акцій ЗАТ «Утел» і 51%-ною часткою в одному з провідних інтернет-провайдерів СП «Інфоком».

«Укртелеком» у 2003 році збільшив дохід на 15% – до 5,054 млрд. грн., зменшивши чистий прибуток на чверть – до 616 млн. грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus