УКРАЇНА

12:04

23.05

Влада

Карпачова вимагає ухвалити закони про повернення знецінених заощаджень громадян

0

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова пропонує парламенту прискорити ухвалення законів про повернення громадянам заощаджень, які рішенням Конституційного суду України від 10 жовтня 2001 року були визнані їх власністю. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Приводом для звернення у Верховну Раду, як повідомляє прес-служба омбудсмена, стало те, що за рахунок фінансування компенсаційних виплат відповідно до законів про державний бюджет України, власникам заощаджень повернули всього близько 1% загальної суми боргу. Це не дозволяє реалізувати права українських вкладників – клієнтів колишнього Ощадбанку і Укрдержстраху – на користування і розпорядження своїми заощадженнями і страховими внесками. На думку Карпачової, не виконується також положення Закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» у частині індексації внесків, розміщених після 1992 року.

Нагадаємо, що саме за поданням Ніни Карпачової у жовтні 2001 року Конституційний суд України ухвалив згадуване рішення, після якого і почалися виплати по 50 грн., чим і було розблоковано процес неповернення грошових заощаджень.

Звертаючись до Верховної Ради, Карпачова зазначає, що Закон «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» потребує докорінних змін. На її переконання, державний бюджет не може надалі залишатися єдиним джерелом вирішення цієї болючої проблеми. Необхідно також провести інвентаризацію внесків і уточнити суми компенсаційних коштів, страхових внесків і облігацій, які слід повернути.

Омбудсмен переконана, що наразі розроблено достатню базу, аби знаходити нові механізми для повернення заощаджень громадянам та на реформування всієї системи компенсації знецінених вкладів. На думку Карпачової, підвищення темпів економічного зростання також створює в державі нові потенційні можливості для реалізації цього права.

Уповноважений висловила надію, що Верховна Рада України прискорить прийняття законодавчих актів, де будуть закладені нові механізми і визначені джерела повернення заощаджень, страхових внесків і облігацій. «Це сприятиме підвищенню довіри суспільства до влади і впевненості людей у можливості розбудови української держави на принципах верховенства права і поваги до прав людини», – заявляє уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus