УКРАЇНА

08:11

23.05

Влада

Україна виплатить 4 тис. євро за порушення термінів розгляду кримінальної справи

0

В Україні відсутній ефективний спосіб захисту у випадку, коли термін розгляду справи порушений. Такого висновку дійшов Європейський Суд з прав людини у ході розгляду справи “Сем Меріт проти України”, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Як повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович, 30 березня 2004 року Євросуд виніс рішення, в якому констатував порушення Україною двох статей Конвенції про захист прав і основних свобод людини – статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 13 (право на ефективний спосіб правового захисту).

В результаті, уряд України має сплатити заявнику 2500 євро як відшкодування моральної шкоди та 1500 євро відшкодування судових витрат. Такою, за рішенням Євросуду, є сума справедливої сатисфакції заявнику за допущені порушення.

За словами Лавриновича, якщо Україна не хоче і надалі нести збитки, як фінансові, так і іміджеві, необхідно швидше вдосконалювати та адаптувати українське законодавство до європейського. В першу чергу це стосується норм Кримінально-процесуального кодексу, підкреслив міністр. І нагадав, що це є одним з основних зобов’язань, взятих Україною при вступі до Ради Європи.

За словами міністра, розглядаючи скарги заявника на занадто тривале розслідування кримінальної справи, Європейський суд дійшов висновку щодо відсутності в Україні ефективного способу захисту у випадку, коли термін розгляду справи порушений. З точки зору Європейського суду, такий засіб захисту має полягати або у можливості пришвидшення розгляду справи, або у можливості отримання компенсації у випадку порушення розумних строків розгляду справи.

Європейський суд дійшов висновку, що період, який має розглядатись з точки зору “розумного строку розгляду справи”, розпочався 28 січня 1998 року, коли заявник був затриманий за підозрою у вчиненні злочину, тобто коли він був підданий розслідуванню.

“Це провадження все ще триває, хоч і минуло вже шість років. – наголосив О.Лавринович. - Заявник до цього часу перебуває в стані непевності про долю кримінального провадження проти нього, що є порушенням Конвенції в частині термінів кримінального розслідування”.

Рішення, винесене 30 березня 2004 року, може бути оскаржене сторонами до Великої палати Європейського суду протягом трьох місяців з дати винесення. Якщо сторони не звернуться з таким клопотанням, рішення набуде статусу остаточного 30 червня 2004 року.

З 1997 року (рік підписання Україною міжнародної Конвенції про захист прав та основних свобод людини) до Європейського Суду з прав людини проти України було подано близько 8 тисяч скарг. З них обґрунтованими Євросуд визнав 7, ухваливши відповідні рішення по суті скарг.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus