УКРАЇНА

18:22

22.05

Влада

Депутати цікавляться, чи можна створити газовий консорціум без згоди ВР

0

110 депутатів Верховної Ради звернулися в Конституційний Суд з проханням роз’яснити, чи потрібна згода парламенту на створення газового консорціуму, повідомляють «Українські Новини».

Парламентарії подали в КС 2 подання. В одному з них 48 депутатів ВР просять КС роз’яснити положення статей 9, 18, пункту 32 частини 1 статті 85, статей 102, 106, 116 Конституції і частини 2 і 5 статті 7, статей 12, 15, 17 закону «Про міжнародні договори України». Появу цього подання спричинило підписання Кабінетом Міністрів України та Урядом Росії 7 жовтня 2002 року в Кишиневі Угоди про стратегічне співробітництво в газовій сфері.

В другому поданні 62 депутати парламенту просять КС роз’яснити пункти «а», «е» частини 2 статті 7 закону «Про міжнародні договори України», що викликано необхідністю з’ясувати, чи потрібне надання Верховною Радою згоди на обов’язковість для України міжнародного договору про газовий консорціум.

Конституційний Суд планує розпочати розгляд цих подань у вівторок.

Як повідомлялося, «Нафтогаз України» і «Газпром» (Росія) зареєстрували консорціум з часткою кожної з компаній 50% у січні 2003 року, але він почне працювати тільки після того, як буде визначено його модель.

Деякі депутати Верховної Ради України виступали проти створення консорціуму.

У серпні минулого року Україна і Росія заявили про намір залучити Німеччину до переговорів про консорціум не раніше листопаду, коли може бути визначена модель консорціуму.

На початку лютого тодішній міністр палива та енергетики України Сергій Єрмілов заявив, що Німеччина має намір до 20 лютого повідомити умови своєї участі в газовому консорціумі.

Україна є найбільшим транзитером російського газу, перекачуючи щорічно в країни Європи і Туреччину близько 110 млрд. куб. м газу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus