УКРАЇНА

23:40

16.02

Влада

Політолог Кость Бондаренко вважає, що конфлікт у Криму ініціювали політтехнологи

0

Сутички кримських татар з російськомовним населенням напередодні президентських виборів в Україні наводять на думку про замовлений і провокаційний характер цього протистояння. Про це політолог Кость Бондаренко повідомив «Независимой газете» .

Міжетнічні конфлікти в Криму давно прогнозувалися експертами, однак загострення відбулося чомусь саме тепер.

Масове переселення народу збіглося із загальною кризою в економіці країни. У 1995 році, в розпал протистояння між проросійськи налаштованим президентом Автономної республіки Крим Юрієм Мєшковим і офіційним Києвом, кримські татари виступили на боці Леоніда Кучми. З їхньою допомогою Кучмі вдалося ліквідувати інститут президентства в Криму, але вони нічого не отримали натомість – дійсними господарями становища стали представники великого бізнесу.

Кость Бондаренко вважає, що річниця депортації цілком могла б стати приводом для діалогу: «Але комусь було вигідно, щоб конфлікт, що зароджується, вихлюпнувся назовні. Риторичні питання: відкіля в Криму взялися скинхеди і куди дивилися міліція і служба безпеки, зависли в повітрі. Узяти під контроль групу скинхедів не так вже й важко. Якщо, звичайно, вони не є інструментом в руках політиків і не діють під явним прикриттям спецслужб», – говорить політолог.

Крим, на думку Костя Бондаренка, можна використовувати як механізм, котрий напередодні президентських виборів змусить спрацювати той або інший сценарій. Наприклад, якщо потрібен кандидат з іміджем «залізної руки» – на півострів приїжджає генерал і втихомирює конфлікт. У результаті рейтинг генерала починає зашкалювати. Треба продовжити повноваження нинішнього президента – будь ласка: у Криму вводиться пряме президентське правління, у державі – надзвичайний стан, вибори скасовуються. Існує ще безліч цікавих сценаріїв, які легко можна провернути, поєднавши фактор етнічного протистояння, цинізм і політтехнології.

Тим часом ксенофобія посилено підігрівається не тільки стосовно кримських татар, але й інших національностей. Час від часу в українських ЗМІ почали з’являтися антисемітські, антипольські, антиамериканські публікації. При цьому корені цих ідей приводять у Київ – у структури, близькі до влади.

«Створюється враження, що хтось всерйоз працює над створенням нової політичної сили, нового руху, заснованого на ксенофобії, шовінізмі, націонал-патріотизмі і популістській риториці. Весь цей вінегрет буде щедро приправлений видобутою з нафталіну ідеологією слов’янофільства і слов’янської єдності. Сили, що проповідують це, готують ґрунт для того, щоб залишитися при владі і після 2004, і після 2006 року. Ці сили не зацікавлені в мирному співіснуванні народів Криму. І з наближенням літа розпочнуться спроби відновити конфлікт – з новою силою, у нових масштабах і з новими діючими особами», – говорить Кость Бондаренко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus