УКРАЇНА

08:06

21.05

Влада

Кучма перевів процес введення ПДВ-рахунків в парламент

0

Президент України Леонід Кучма пропонує Верховній Раді запровадити спеціальні рахунки платників податків на додану вартість (ПДВ-рахунки). Про це «Українським Новинам» повідомило головне управління з питань економічної політики Адміністрації президента.

Згідно з повідомленням, проект закону «Про внесення змін до деяких законів України по окремих поточних і окремих реєстраційних рахунках платників податку на додану вартість» Кучма вніс у Раду для розгляду в позачерговому порядку.

Законопроект передбачає поетапне зменшення ставки ПДВ до 15%. Втрати бюджету від зменшення ставки планується покрити за рахунок підвищення ефективності адміністрування ПДВ, розширення бази оподатковування та впорядкування пільг.

Проект закону передбачає порядок здійснення розрахунків по ПДВ через окремі реєстраційні рахунки, які будуть спеціально відкриті кожному платникові в банках і органах казначейства. В Адміністрації президента вважають, що така система зменшить використання «тіньових» схем ухилення від оподатковування і розміри незаконного відшкодування ПДВ з бюджету.

Законопроект також визначає механізм автоматичного відшкодування ПДВ органами казначейства, запроваджує касовий метод обліку податкових зобов’язань і податкового кредиту, що базується на фактичному одержанні коштів від покупців за реалізовану продукцію або надані послуги і дозволяє уникнути вилучення обігових коштів підприємств для сплати податку.

У повідомленні зазначається, що ухвалення законопроекту дозволить істотно підвищити керованість і прогностичність процесу мобілізації ПДВ та залучити в бюджет додаткові ресурси.

Учора перед тим, як направити законопроект у парламент, президент Леонід Кучма скасував свої укази від 1 і 5 березня, якими він ввів спеціальні банківські рахунки платників ПДВ з 1 липня, після чого їхнє введення було перенесено на 1 квітня. Прес-служба повідомила, що процес введення ПДВ-рахунків вимагає більш комплексної підготовки і відповідного законодавчого забезпечення, тому Президент вирішив внести законопроект про введення ПДВ-рахунків у Верховну Раду і скасувати укази про введення спеціальних рахунків.

Нагадаємо, що 24 березня 2004 року Кабінет Міністрів спільною постановою з Національним банком ввів з 1 квітня розрахунки по ПДВ-рахунках, а потім переніс їхнє введення на 1 травня.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus