УКРАЇНА

12:49

20.05

Влада

Політологи роблять прогнози щодо участі Кучми у виборах президента-2004

0

Політичні аналітики прогнозують, що президент Леонід Кучма візьме участь у виборах Президента 31 жовтня після того, як Верховна Рада відмовилася в четвер підтримати зміни до Конституції. Про це повідомляють «Українські Новини».

Політолог Кость Бондаренко вважає, що відмовлення Верховної Ради підтримати проект став початком політичної поразки голови Адміністрації президента Віктора Медведчука, кінцем політичної кар’єри координатора більшості Ради Степана Гавриша і принесло перемогу опозиції і Кучмі, який, за прогнозом експерта, тепер заявить про участь у виборах глави країни. «Переміг Леонід Кучма, який, цілком можливо, тепер зможе здійснювати ідею третього терміну», - сказав Бондаренко.

Він вважає, що політична реформа при її реалізації закладала би конфлікти між Радою, Кабінетом Міністрів та президентом і обмежувала б президентські повноваження, а це не потрібно Кучмі як потенційному наступному президентові.

Прогноз відносної участі діючого президента у виборах після непроходження проекту політреформи дав також експерт Агентства моделювання ситуацій Ярослав Павловський.

Президент Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Анатолій Гриценко сумнівається, що Кучма буде брати участь у виборах. «Кучма теоретично може взяти участь у виборчій гонці, але я особисто не вірю, що він прийме таке рішення: Мавр зробив свою справу - мавр має піти. На відпочинок», - сказав Гриценко.

Одночасно експерти вважають, що в Раді буде продовжено розгляд проектів політреформи, незважаючи на те що в четвер проект політреформи не набрав потрібної кількості голосів.

«Вона (політреформа – Авт.) просто відкладається. Очевидно, що соціал-демократи намагатимуться взяти реванш – ще один законопроект запропонувати, ще раз поставити це на голосування. Вони хочуть довести, що вчора голосували не за те, за що думали», - сказав політолог Кость Бондаренко.

Гриценко припускає спроби провести політреформу, але не вірить у їхній успіх. «Не можна виключати подальших спроб провести через парламент запропоновані зміни до Конституції, але навряд чи це удасться. Шанс проведення конституційної реформи зберігається, але із серйозним коректуванням її змісту і термінів», - сказав Гриценко. Він вважає, що проведення реформи можливо за іншого формату співробітництва Ради і президента – без участі Медведчука і з залученням лідера блоку партій «Наша Україна» Віктора Ющенко і лідера блоку БЮТ Юлії Тимошенко.

На думку Павловського, спроби провести політичну реформу будуть поки відкладені. «Я думаю, що вона (політреформа – Авт.) буде поки залишена – до висування Кучми на третій термін», – сказав він. На його думку, основною темою політики стане обговорення ефективності співробітництва більшості Ради з Кабміном і необхідності активного залучення до нього Кучми. «Президент відсторонився від системи влади і зараз необхідно його повернення в активну політику, не тільки як спостерігача, але як людини, здатної впливати на ухвалення рішень парламентом», - сказав Павловський.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus