УКРАЇНА

16:37

24.05

Влада

Статус українських військових в Іраку може змінитись

0

Президент Леонід Кучма запропонував парламенту ухвалити Закон “Про правовий статус учасників міжнародних миротворчих операцій i їх соцiальний захист”, що визначає гарантiї соцiального захисту цієї категорії військовослужбовців i членiв їхнiх сiмей, а також порядок оплати служби миротворцiв.

Редактор військового журналу ”Камуфляж” Юрій Яременко в інтерв’ю «Німецкій хвилі» наголосив, що такий закон потрібен для усунення існуючої правової колізії, оскільки поки що українські вояки в Іраку не мають офіційного мандату миротворців ООН.

За його словами, їдучи до Іраку, українські військові знали, що не мають статусу учасника бойових дій. “А зараз там точаться справжні бойові дії”, - додав Яременко. Експерт також зауважив, що Міноборони не ставило перед миротворцями таких завдань, які вони змушені виконувати тепер, – вести відкриті бойові дії проти озброєного народу.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, законопроектом, зокрема, передбачається встановлення щорiчної разової грошової допомоги до Мiжнародного дня миротворцiв (29 травня), розмiр якої повинен визначити Закон “Про державний бюджет”.

Документом також впроваджується низка соціальних гарантій для громадян цієї категорії та обумовлюються гарантiї для учасникiв мiжнародних миротворчих операцiй пiсля повернення в Україну. Зокрема, миротворцям пiсля повернення додому гарантуватиметься працевлаштування на посадi, не нижчiй вiд тiєї, яку обiймав ранiше, першочергове медичне обслуговування, право на поїздки в санаторiї i на курорти, додаткова відпустка тощо.

Згідно з законопроектом, миротворцям, що повернулися додому iнвалiдами, а також членам сiмей загиблих або зниклих безвiсти у складi миротворчого контингенту (персоналу), встановлена компенсацiя i страхова сума в порядку, визначеному урядом. Для членiв сiмей загиблих або зниклих безвiсти миротворцiв передбаченi i iншi соцiальнi гарантiї.

Закон запропоновано ввести в дiю 1 сiчня 2005 року.

Україна бере участь у миротворчих операцiях з 1992 року. Понад 20 тисяч українських миротворцiв виконували завдання в 10 миротворчих мiсiях. Сьогодні українськi вiйськовi миротворчі контингенти перебувають в Iраку, Косово, Сьєрра-Леоне, Ліберії та Лівані.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus