УКРАЇНА

14:36

20.05

Влада

“Кучма не спромігся змінити Конституцію” – “Файненшл Таймс”

0

Британські часописи виносять на перші шпальти тему іракської кризи, проте невдала конституційна реформа в Україні не оминула уваги “Файненшл Таймс”. Заголовок проголошує: «Президент України Кучма не спромігся змінити Конституції», а далі йдеться про свято у таборі опозиції, після того як у парламенті не знайшлося двох третин голосів для внесення змін до Основного Закону перед президентськими виборами восени, повідомляє українська служба «BBC».

«Члени правоцентристської фракції Наша Україна вітали один одного і заспівали національний гімн, коли для затвердження поправок до конституції забракло шести голосів. Опозиція розглядає пропоновану реформу як спробу пана Кучми звести до мінімуму загрозу з боку лідера опозиції Віктора Ющенка на виборах у жовтні. Зміни докорінно змістили б повноваження президента на користь уряду та парламенту, в якому домінують прибічники президента» – говориться у статті.

“Файненшл таймс” зазначає, що пропоновані зміни до конституції дозволили б панові Кучмі провести організовану передачу влади, по тому як він займав пост глави держави впродовж десятиріччя. Розподіляючи владу, Кучмі не довелося б вибирати єдиного спадкоємця з числа своїх поділених союзників.

Як стверджує “Файненшл Таймс”, “поразка проекту привертає увагу до жовтневих виборів президента. Прозахідний ліберал Віктор Ющенко користується популярністю серед виборців і веде перед у опитуваннях громадської думки, проте йому доведеться важко у конкуренції з єдиним кандидатом від табору Кучми, який складається переважно з центристів-бізнесменів”.

Автор зазначає також, що поразка реформи була забезпечена завдяки шістнадцяти депутатам більшості, які або не з’явилися, або утрималися від голосування. “Частина з них були вимушені перейти з опозиції у пропрезидентську більшість під тиском податкової інспекції їхніх компаній» – говориться у статті.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus