УКРАЇНА

02:42

22.06

Влада

У Хмельницькому настала «Вікторіанська епоха»

0

Коцемир допоможе хмельницькому електорату зорієнтуватися, за кого голосувати на виборах

У серії відставок губернаторів відставка голови Хмельницької обласної державної адміністрації Віктора Лундишева була чи не найбільш очікуваною і прогнозованою. І такою ж мірою непрогнозованим було призначення на звільнену посаду відставного вінницького губернатора Віктора Коцемира.

Віктор Лундишев став губернатором Хмельницької області у жовтні 98-го, змінивши практично легендарного Євгенія Гусельникова. До речі, «легенда» з юних років дружить з Віктором Чорномирдіним, а експерти прогнозували можливість створення – завдяки Гусельникову – «хмельницького клану» в Києві.

Лундишев був учнем і продовжувачем справи Гусельникова – проте менш енергійним і більш толерантним щодо інших політичних сил. Лундишев намагався не робити різких рухів в політиці, керуючись принципом Висоцького: «Жираф великий – йому видніше!».

Кілька разів протягом 2000 – 2003 років виникали чутки про можливу швидку відставку Лундишева. Навіть називалися конкретні прізвища його можливих наступників. Але відставки не було.

І все-таки близькість виборів відставку породила. Справа в тому, що інертність Лундишева сприяла зростанню проющенківських настроїв в області. Вибори мера міста Хмельницького у 2002 році, на яких двічі перемагав висуванець «Нашої України», - сіль на владні рані. Треба було когось примусити цю сіль злизати. Адже дійшло до того, що в штабі Віктора Ющенка почали відносити Хмельницьку область до «дружніх» регіонів.

Офіційно Янукович пояснив необхідність заміни керівництва області тим, що економіка області, мовляв, була не на висоті. Не зупинило прем’єра навіть те, що Хмельницька область має потужне представництво в депутатському корпусі. Янукович закинув колишньому губернатору безініціативність і порадив усім керівникам різного рівня зробити висновки з відставки Лундишева.

Зміна губернатора Хмельницької області – це спроба Януковича перехопити ініціативу в регіоні у Віктора Ющенка. Новим губернатором став Віктор Коцемир – член Партії регіонів, який у 2002 – 2004 роках керував Вінницькою областю. Віктор Францович - уродженець Хмельницької області, і практично вся його трудова біографія пов’язана з цим регіоном. У Вінницькій області Коцемир був «чужинцем» - у Вінниці не було навіть родичів. Однак Коцемир продемонстрував, що він – талановитий менеджер. За досить короткий термін він зумів підвищити рейтинг Партії регіонів у Вінницькій області, а також уміло протистояв активності Петра Порошенка і «Нашої України».

Цілком можливо, що набутий досвід Коцемир використає в рідній Хмельницькій області. При цьому треба відзначити, що прихід Коцемира в Хмельницький спричинить «холодну війну» між губернатором і мером обласного центру. Швидше за все, Миколі Приступі в цій боротьбі буде нелегко – зважаючи на «вовчу хватку» Коцемира і вміння налагоджувати зв’язки в політичному середовищі.

Окрім цього, Коцемир – це стопроцентно «людина Януковича», що гратиме винятково на користь Януковича. Тобто за Хмельницьку область прем’єр (він же – кандидат в Президенти) може не хвилюватися – високий відсоток голосів йому там забезпечать. За всяку ціну.

І ще один момент. Масова заміна губернаторів в областях свідчить про те, що Віктор Янукович незабаром почне використовувати у своїй виборчій кампанії горезвісний «адміністративний ресурс». Поки що навряд чи на користь прем’єра чинитимуть тиск на електорат. Народу іноді досить показати, хто в області хазяїн. І народ зрозуміє, за кого треба голосувати.

Народ у нас тямущий. А Коцемир – він лише для того, щоб допомогти хмельницькому електорату зорієнтуватися, за кого ж зрештою голосувати на цих виборах.

Андрій Моржковський

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus