УКРАЇНА

05:07

22.05

Влада

Уряд запланував збудувати канал «Дунай – Чорне море» до 2008 року

0

Кабінет Міністрів планує побудувати глибоководний судноплавний канал «Дунай – Чорне море» у 2004-2007 роках. Як повідомляють «Українські Новини», будівництво передбачено в програмі комплексного розвитку Українського Придунав’я на 2004-2010 роки, що затверджено постановою Кабміну від 31 березня.

Вартість проекту оцінено на 129 млн. гривень, з яких 27,9 млн. гривень уряд має наміри виділити з держбюджету. Кабмін зазначає, що однією з причин фінансово-економічної кризи підприємств морської галузі є відсутність глибоководного судноплавного шляху Дунай – Чорне море в українській частині дельти Дунаю, через що українські судновласники змушені щорічно сплачувати близько 1 млн. доларів за прохід через румунські канали. Це також негативно позначається на роботі портів Усть-Дунайськ, Ізмаїл і Рени, а також Ізмаїльського суднобудівного і Килійського судноремонтного заводів. Як очікує Кабмін, будівництво каналу дасть змогу активізувати роботу портів Придунайського регіону.

Відповідно до проекту, канал «Дунай – Чорне море» матиме довжину 162,2 км, довжину морського підхідного каналу 3,1 км і буде розрахований на осідання суден на 7,2 метра.

Національна академія наук і екологічні організації виступають проти будівництва каналу «Дунай – Чорне море», вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник. Екологічні організації пропонували зберегти Дунайський біосферний заповідник, побудувавши канал через Жебриянську бухту.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus