УКРАЇНА

04:00

23.05

Влада

Банки штрафуватимуть за недостатню протидію відмиванню грошей

0

Національний банк вирішив штрафувати банки за поганий фінансовий моніторинг і недостатню протидію відмиванню грошей. Про це сказано в постанові НБУ №108 від 17 березня «Про порядок накладення Національним банком України штрафів за порушення банками вимог закону України «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом», що набирає сили з 15 квітня, повідомляють «Українські Новини».

Відповідно до постанови, НБУ може штрафувати банки за такі порушення на суму до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розмір штрафу визначається Нацбанком у кожному конкретному випадку залежно від допущеного правопорушення, причому штраф може бути накладений за результатами планових або позапланових перевірок.

У випадку ухвалення рішення про накладення штрафу, відповідно до постанови, Нацбанк пропонує банкові-порушникові в триденний термін сплатити штраф, а якщо банк не зробить цього, НБУ може звернутися до суду з позовом про стягнення з порушника суми штрафу.

У випадку кількаразового порушення банком вимог НБУ в сфері боротьби з відмиванням грошей, Нацбанк може обмежити перелік дозволених для проведення цим банком операцій або відкликати його ліцензію.

Раніше НБУ неодноразово заявляв про намір продовжувати активну боротьбу з відмиванням грошей після виключення України з «чорного списку» Міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом (FATF).

На пленарній сесії наприкінці лютого FATF виключила Україну зі свого «чорного списку».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus