УКРАЇНА

00:11

17.02

Влада

Сьогодні парламент розгляне в кінцевому варіанті законопроект про політреформу

0

ВР сьогодні має намір розглянути і ухвалити рішення щодо законопроекту про внесення змін до Конституції України (№4105). Передбачається, що на розгляд документа буде відведено 5 годин. З доповіддю по цьому законопроекту виступатимуть представники конституційної комісії, а також окремі депутати у випадку особливої думки, повідомляє «ІНФА».

Відповідно до постанови з процедури розгляду документа, ухваленої вчора, до законопроекту не можуть вноситися доповнення, а також з нього не можуть робитися вилучення. Постановою виключається постатейне голосування, рішення має ухвалюватися єдиним голосуванням у цілому. Для проходження закону в цілому необхідно не менше 300 голосів. За законопроект кожний народний депутат голосує особисто шляхом відкритого фіксованого голосування картками за допомогою електронної системи підрахунку.

Законопроектом №4105 пропонується встановити п’ятирічний термін повноважень ВР, починаючи з 2006 року. При цьому передбачається, що термін повноважень парламенту, обраного в 2002 році, становить 4 роки. Пропонується обирати склад парламенту в кількості 450 народних депутатів на основі пропорційної системи за загальнодержавним округом.

Також передбачається, що народні депутати не можуть мати іншого представницького мандата, бути на держслужбі і займати інші оплачувані посади, крім посад міністрів і керівників інших центральних органів виконавчої влади. Їм також заборонено займатися іншою оплачуваною роботою і підприємницькою діяльністю, крім викладацької, наукової і творчої.

Депутатам забороняється входити до складу керівного або наглядового органу підприємства або організації, метою якого є одержання прибутку. Якщо депутати порушують ці вимоги, то протягом 20 днів вони мають припинити свою діяльність або подати заяву про складання депутатських повноважень. В іншому разі їхнє повноваження припиняються достроково.

Повноваження народного депутата припиняються достроково, якщо він без поважних причин був відсутній на 100 пленарних засіданнях. Крім того, з депутата можуть бути зняті його повноваження, якщо він вийшов із фракції тієї партії або блоку, за виборчими списками якої/якого він був обраний до ВР. У цьому випадку рішення про зняття з депутата його повноважень ухвалює вищий керівний орган відповідної політпартії.

Передбачено також, що, у випадку оголошення Президентом про введення військового або надзвичайного стану в країні ВР протягом двох днів, без оголошення про скликання, збирається на пленарне засідання.

Деякі народні депутати пропонують ВР дозволити коаліції депутатських фракцій і груп призначати Прем’єр-міністра і формувати склад уряду.

Коаліція в парламенті має бути створена протягом одного місяця з дня першого засідання ВР або протягом місяця після припинення діяльності попередньої коаліції.

Пропонується, щоб у повноваження ВР входило призначення за поданням Президента міністра оборони, міністра закордонних справ і голови СБУ. За поданням Прем’єр-міністра парламент призначає інших членів уряду, голів АМК, голів Держкомітету телебачення і радіомовлення і ФДМ. До їхніх повноважень відноситься і питання відставки членів Кабміну і Прем’єр-міністра. ВР також призначає половину складу Нацради з питань телебачення і радіомовлення, половину складу Конституційного Суду й обирає строком на 10 років суддів.

Законопроектом також пропонується дозволити парламентові не тільки давати згоду на призначення Генпрокурора, але і на його звільнення. Відповідно до документа, парламент обирає і відкликає зі свого складу голову ВР, його першого заступника і заступників. Кількість заступників спікера парламенту визначає ВР.

Депутати пропонують ВР збільшити перелік обставин, за яких Президент може розпустити парламент.

Відповідно до законопроекту, Президент може розпустити парламент, якщо протягом місяця після проведення першого засідання не було сформовано коаліцію депутатських фракцій і груп.

Крім того, Президент може розпустити парламент, якщо протягом 60-ти днів після відставки Кабміну не був сформований новий склад уряду, а також, якщо протягом 13-ти днів однієї чергової сесії не починаються пленарні засідання. При цьому рішення щодо розпуску парламенту Президент ухвалює тільки після консультацій з головою ВР і його заступниками, а також лідерами депутатських фракцій і груп.

Документ також передбачає, що Президент не може припинити повноваження ВР в останні 6 місяців його роботи.

Кабмін може створювати, реорганізовувати і ліквідувати міністерства та інші центральні органи виконавчої влади. Крім того, урядові пропонується дозволити призначати за поданням Прем’єр-міністра керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, голів місцевих держадміністрацій.

Законопроект передбачає надання уряду права призначати половину складу Ради Нацбанку України.

Відповідно до законопроекту суддя звільняється від посади органом, який його обрав або призначив, після того, як йому виповниться 65 років. Суддя КС і ВСУ звільняється від своїх обов’язків після досягнення ним 70 років.

Законопроектом також пропонується, щоб Президент і ВР призначали по дев’ять суддів КС. Відповідно до чинного законодавства, призначення суддів КС здійснюють Президент, ВР і з’їзд суддів України (по 6 суддів кожний).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus