УКРАЇНА

01:30

22.05

Влада

Комітет ВР рекомендує ратифікувати Угоду про формування ЄЕП із застереженнями

0

Парламентський Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує парламентові ратифікувати Угоду про формування Єдиного економічного простору з деякими уточненнями, повідомляє «ІНФА».

Угода про формування ЄЕП установлює, що “координація процесів формування і функціонування ЄЕП здійснюється відповідними органами, структура яких формується з урахуванням рівня інтеграції”. Такі органи мають створюватися на основі передачі повноважень сторін єдиному регулювальному органові, який може бути створений сторонами. До того ж рішення з усіх питань у єдиному регулювальному органі ЄЕП ухвалюються зваженим голосуванням, а кількість голосів кожної зі сторін у цьому органі визначається з урахуванням його економічного потенціалу.

Члени комітету зазначили, що угода про формування ЄЕП має потребу в доповненні новими застереженнями.

Зокрема, депутатами пропонується норма, відповідно до якої Україна буде мати право відмовитися від виконання рішень єдиного регулюючого органа ЄЕП, проти якого голосували її представники в цьому органі.

Крім того, положення Концепції з формування ЄЕП не будуть діяти по відношенню до України, і вона залишає за собою право робити зауваження за змістом міжнародних договорів, спрямованих на формування ЄЕП.

Члени профільного комітету ВР пропонують відповідно до розділу 3 Концепції до основоположних заходів, здійснення яких передбачає формування ЄЕП, віднести, зокрема, завершення створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, що передбачає вільне пересування товарів на основі єдиних правил конкуренції і застосування субсидій. А також проведення погодженої політики в сфері тарифного врегулювання, визначення єдиних правил конкурентної політики, субсидування та інших форм державної підтримки, незастосування тарифних і нетарифних обмежень у взаємній торгівлі.

З огляду на необхідність забезпечення дотримання національних інтересів під час поглиблення участі країни в процесах міжнародної інтеграції, народні депутати вважають, що Україна буде брати участь у подальшій лібералізації торгівлі між країнами-учасницями ЄЕП лише в сфері експортно-імпортних операцій з товарами, які йдуть з митної території кожної з цих держав і призначені для митної території іншої.

Парламентарії також вважають, що Україні варто залишити за собою право застосовувати (відповідно до національного законодавства і з чітким дотриманням норм системи ГАТТ/СТО й Угоди про створення зони вільної торгівлі) антидемпінгові і компенсаційні заходи щодо імпорту на її територію товарів, які мають походженя з території будь-якої іншої сторони Угоди.

Одночасно Україна зобов’язується прикладати всі можливі зусилля для забезпечення незастосування спеціальних захисних заходів для імпорту на її територію товарів, які мають походження з території будь-якої іншої сторони зазначеної Угоди.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus