УКРАЇНА

12:38

20.05

Влада

Православ’я домінує, але продовжує втрачати віруючих

0

На початок 2004 року частка віруючих громадян України становила 45-50%, що відповідає середньоєвропейським показникам. При цьому кількість релігійних організацій і віруючих в Україні щорічно стабільно збільшується на 3-5%. Як повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ», про це заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович. Ця інформація оприлюднена за підсумками діяльності торік Державного комітету зі справ релігій, підлеглого Міністерству юстиції України.

Міністр повідомив, що протягом 2003 року кількість зареєстрованих релігійних організацій в Україні збільшилася на 1,2 тисячі. Усього на 1 січня 2004 року в країні було представлено 55 віросповідань, у межах яких діяли 29 тисяч 785 релігійних організацій.

За словами Олександра Лавриновича, як і раніше найбільш поширене православ’я. Релігійні громади Української православної церкви Московського патріархату, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної церкви складають 52,2% від загальної кількості релігійних організацій. Разом з тим спостерігається тенденція до зменшення їхньої частини в загальному релігійному житті. Торік приріст громад УАПЦ був 4,0%, УПЦ – 3,3%, УПЦ КП – 2,1%, що нижче загальностатистичних показників за попередні роки.

Як повідомили в прес-службі Мін’юсту України, найвищі показники приросту кількості релігійних громад торік були у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київських, Кіровоградській, Полтавській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях і в місті Києві.

Торік спостерігалося стабільне збільшення організацій Свідків Ієгови, Новоапостольської церкви і Церкви Ісуса Христа святих останніх днів (мормонів). Порівняно з 2002 роком не змінилася чисельність громад Товариство свідомості Крішни і ще 18 подібних релігійних напрямків. Як і в попередні роки, 50% послідовників цих релігійних організацій зосереджені в південно-східному регіоні країни.

Протягом 2003 року збільшилась до 900 кількість громад, створених національними меншинами. Майже половина з них – мусульманські громади (467). Іудейські організації нараховують 240 громад, Закарпатська (угорська) реформаторська церква – 112, Німецька євангелістсько-лютеранська церква – 40, Вірменська апостольська і католицька церкви – 24 громади.

Також в Україні діють одиничні етноконфесійні громади чехів, готів, корейців, шведів, в АР Крим – караїмів і кримчаків, а в Херсонській і Запорізькій областях – менонітів. Найбільша кількість громад, створених на етноконфесійній основі, зареєстровано в АР Крим – майже 40% від загальної кількості в Україні.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus