УКРАЇНА

05:18

26.05

Влада

“Репортери без кордонів” наполягають на відповідальності військової ієрархії в загибелі Процюка

0

“Репортери без кордонів” вважають, що відповідальними за загибель рік тому у готелі “Палестина” журналістів Тараса Процюка та Хосе Коусо є ті, хто наказав солдатам стріляти по готелю. Про це повідомила завідувачка секції Близького Сходу та Середньої Азії Северін Каз-Чан в інтерв’ю ІМІ.

За її словами, вони є відповідальними, навіть якщо це вбивство було ненавмисним і якщо свідчення американських військових про те, що на військових картах не було позначено готель “спеціальною цивільною зоною”, були правдивими.

Северін Каз-Чан наголосила, що американська сторона так і не надала для ознайомлення Правила ведення бойових дій, які отримали американські військові в Іраку. Ці правила, за логікою, повинні чітко визначати, коли саме солдати можуть відкривати вогонь і чи зобов’язані вони попереджати про це.

За словами Северін, американці аргументували відмову надати для ознайомлення цей документ тим, що якщо ці правила стануть відомі всім, то супротивники скористаються ними на шкоду армії. В результаті, зазначила вона, цивільні особи не знають, чого чекати від озброєних іноземних солдат.

На думку Северін, вихід полягає в тому, щоб ознайомлювати з такими правилами вибірково, тобто не оприлюднювати їх повністю, але принаймні зробити правила прозорими у тій частині, що стосується цивільного населення.

“За Женевською Конвенцією преса належить саме до цивільних осіб, по яких категорично заборонено стріляти” – підкреслила Северін.

На відміну від “Репортерів без кордонів”, родина загиблого іспанського журналіста Хосе Косо наполягає на відповідальності саме солдат, які стріляли по готелю “Палестина”, – лейтенанта Філіпа Декампа, капітана Філіпа Волфорда та сержанта Шона Гібона. Рідні журналіста позиваються з ними в іспанському суді. Їх захищає легендарний адвокат Балтазар Гарзон, котрий працював по позовах проти чилійського диктатора Піночета та проти членів Аль-Каіди

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus