УКРАЇНА

08:52

20.06

Влада

Єдиний кандидат від влади має узгодити свої дії з НДП, упевнений Пустовойтенко

0

Будь-якому кандидатові в президенти, який захоче стати єдиним кандидатом від центру, як до виборів, так і після, потрібно буде погоджувати свої дії і з НДП, заявив лідер Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко в інтерв’ю «Столичным новостям».

«Бажано, звичайно, було б визначитися (з кандидатурою – «proUA») якомога раніше для того, щоб почати займатися виборами», - додав він.

За словами Пустовойтенка, політична реформа відбувається не зовсім за тим сценарієм, але її потрібно обов’язково закінчити. «На жаль, ми знову пішли за дивною схемою — то тиск на депутатів, то немає згоди і так далі», - зазначив він, додавши, що остаточні підсумки підбивати ще рано.

Що стосується процедури голосування за политреформу, то, на думку лідера НДП, зміни до Конституції потрібно розглядати постатейно, оскільки «є серйозні закони, що заслуговують на окрему увагу й обговорення». За словами Пустовойтенка, це стосується не тільки законів про вибори до парламенту і до місцевих рад, але і закону про Кабінет міністрів.

Ще один аргумент на користь постатейного розгляду законопроекту про політреформу Пустовойтенко вбачає в тому, що «знову може виникнути невдоволення з боку окремих депутатів або груп про те, що їм не дали висловитися з приводу тієї або іншої статті». А це, додав він, може розбурхати парламент і блокувати його роботу.

«Тому, нехай розгляд триває два дні або навіть цілий пленарний тиждень, але це має відбутися в такий спосіб. Останнє слово, звичайно, за більшістю», - сказав Пустовойтенко. І додав, що його фракція буде підтримувати політичну реформу в тому вигляді, в якому вона є.

Говорячи про ухвалений закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі, Пустовойтенко зауважив, що в такому вигляді, у якому ухвалено закон, так він і має реалізуватися. Одночасно він додав, що є багато питань, пов’язаних, зокрема, з депутатами-мажоритарниками, яким простіше «захищати свій окремий округ». Але, на думку лідера НДП, потрібно захищати інтереси всієї держави, а не окремого округу.

За словами Пустовойтенка, після ухвалення пропорційного закону почалися розмови з приводу того, що окремі партії будуть продавати місця в списках. Він не виключає, що піде боротьба за місце в списках, особливо за прохідну його частину, і вважає, що «керівникам партії потрібно добре думати, як формувати списки, щоб там не було зрадників». Що стосується НДП, то Пустовойтенко зазначив, що в партії «настільки щільні ряди, що спроби когось до них втиснутися або купити місце в списку будуть марними».

Він також зазначив, що в зв’язку з ухваленням пропорційного закону про вибори, роль партій піднімається на дуже високий рівень. І додав, що НДП уже намагаються купити. «Але можу сказати одне: за багато років мене ще ніхто не купив, хоча і намагалися. Я не продаюся, і партія теж», - наголосив лідер НДП.

Пустовойтенко відмовився відповісти на запитання про те, яку суму пропонували за партію, зауваживши, що «ціни в партії немає». Не уточнив він, і хто саме цікавився НДП. «Спроби були як з боку окремих людей, так і цілих груп», - сказав він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus