УКРАЇНА

02:49

23.04

Влада

Сьогодні – Благовіщення Пресвятої Богородиці

0

Благовіщення - одне з 12 головних свят церковного календаря.

В його основі лежить євангельський сюжет про те, як архангел Гавриїл повідомив діві Марії «благу звістку» про те, що вона народить божественну дитину.

Розглядаючи цю подію як одну з найважливіших у втіленні плану порятунку людства, православні богослови наголошують, що «в цей день було покладено початок таємничому спілкуванню Бога з людиною». Звідси й особлива значимість свята для віруючих.

Дату Благовіщення встановили, відрахувавши від Різдва назад 9 місяців. На Русі Благовіщення збіглося в часі з початком весняних сільськогосподарських робіт, що сприяло появі певних обрядів і традицій. Наприклад, у 19 столітті ікону Благовіщення ставили в діжку з яровим зерном, що призначалося для посіву, сподіваючись на гарний врожай.

З Благовіщенням пов’язано безліч прикмет: яке Благовіщення, такий і святий Великдень; на Благовіщення дощ - народиться жито; на Благовіщення мороз - врожай на грузді; сонячно на Благовіщення - пшениця вродиться.

Святкування Благовіщення було запроваджене в християнській церкві в 4 столітті, після того як почало самостійно відзначатися Різдво Христове.

(За матеріалами агентства «ІНФА»)

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus