УКРАЇНА

03:15

24.05

Влада

Кивалов сподівається, що новий закон про Центвиборчком дозволить ЦВК впливати на місцеві вибори

0

Голова Центральної виборчої комісії України Сергій Кивалов жалкує, що ЦВК не може впливати на місцеві вибори і сподівається у зв’язку з цим на закон про Центвиборчком. Про це він сказав у вівторок в ході зустрічі з послом Швеції в Україні Оке Петерсеном, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«На жаль, Центральна виборча комісія не має ніякого впливу на місцеві вибори. Ми можемо тільки надавати методичну допомогу і реєструвати офіційних спостерігачів», - сказав Кивалов у ході обговорення ситуації з виборами мера Мукачевого.

Голова ЦВК також висловив надію, що прийняття законів про вибори в місцеві ради та про Центвиборчком змінить загальну ситуацію з виборами в Україні, оскільки, додав він, має перемогти політика здорового глузду.

Говорячи про майбутні вибори президента, Сергій Кивалов заявив про труднощі з фінансуванням цих виборів.

За його словами, держбюджетом не передбачені додаткові кошти на виготовлення прозорих урн для голосування, тоді як закон «Про внесення змін до закону «Про вибори президента України» вимагає використання саме таких урн на виборчих дільницях.

«Ми маємо свято дотримувати всіх положень закону, ми не можемо ігнорувати норми закону через те, що перед внесенням закону на розгляд Верховної Ради не було підготовлено економічне обґрунтування» - наголосив Кивалов. І додав, що особисто звернувся з офіційними листами до президента, уряду, Верховної Ради з проханням серйозно поставитися до проблеми фінансування передвиборної кампанії.

«Кампанія стартує 4 липня, але основна підготовча робота вже почалася. А в такій роботі не може бути дрібниць. Будь-яка дрібничка потім, пізніше, може вийти боком і поставити під сумнів результати виборів», - сказав Кивалов.

У свою чергу посол Швеції О.Петерсен наголосив, що міжнародне співтовариство і Швеція зокрема зацікавлені в Україні як демократичній, європейській державі. Швеція готова в складі місії ОБСЄ допомогти в навчанні суб’єктів виборчого процесу, просвітительській роботі серед громадян країни з питань їхніх виборчих правах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus