УКРАЇНА

08:45

20.06

Влада

Парламент ухвалив закон про вибори до місцевих органів влади

0

Парламент України у вівторок, 6 квітня, ухвалив закон «Про вибори депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів», який передбачає вибори до сільських і селищних рад за мажоритарною системою, до міських і обласних - за пропорційною, повідомляє «ІНФА».

При цьому для пропорційної системи прохідний бар’єр становить 3%.

За ухвалення закону проголосували 266 депутатів при необхідних 226, проти проголосували 5 депутатів.

Відповідно до закону, вибори депутатів сільських і селищних рад, а також вибори сільських, селищних і міських голів проводитимуться в округах (за мажоритарною системою).

Вибори депутатів міських рад, районних рад у містах, районних та обласних рад, а також у Києві і Севастополі будуть проводитися від політичних партій на пропорційній основі.

Процес обговорення даного закону тривав близько 8 годин. За цей час депутати обговорили 742 поправки до закону, проте змогли прийняти тільки 5 з них. Крім цього, парламент єдиним голосуванням прийняв 55 поправок, внесених юридичним управлінням Верховної Ради.

Понад половину поправок до закону внесли представники фракції «Наша Україна». Доповідачем з цього питання, як і по ухваленому раніше закону «Про вибори народних депутатів на пропорційній основі», був співголова Конституційної комісії, лідер фракції СПУ Олександр Мороз. Протягом усього цього часу лідер соціалістів не залишав трибуни парламенту.

Відповідно до прийнятого закону, чергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 120 днів до дня проведення виборів. Виборчий процес починається за 90 днів до дня виборів.

Передвиборна агітація починається за 30 днів до дня виборів і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед виборами.

Відповідно до закону, вибори депутатів рад різних рівнів проводяться за різними виборчими системами: депутати сільських і селищних рад обираються за мажоритарною системою; депутати міських, районних у містах, районних, обласних рад, міст Києва і Севастополя - за пропорційною системою, де депутати обираються за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, виборчих блоків у багатомандатному виборчому окрузі. Межі виборчого округу збігаються з межами відповідного міста, району в місті, району, області.

Аналогічно, за пропорційною системою, обираються депутати Верховної Ради АР Крим.

Закон у разі його підписання Президентом України набирає сили з 1 жовтня 2005 року. А з 1 грудня 2005 року визнаються нечинними закони «Про вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів» та «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus