УКРАЇНА

19:29

22.04

Влада

Депутати вимагають від Генпрокуратури перевірити бізнес Віктора Медведчука

0

Група народних депутатів внесла на розгляд Верховної Ради постанову «Про створення тимчасової комісії ВР з перевірки на відповідність до чинного законодавства діяльності Медведчука від імені іноземних компаній і створених за їхньою участю комерційних структур». Автори постанови свої мотиви пояснюють оприлюдненням у пресі невідомих раніше фактів щодо фінансово-господарської діяльності громадянина України Віктора Медведчука. Про це «Главреду» повідомив народний депутат Степан Хмара.

За його словами, сьогодні парламент також направив генеральному прокуророві України Васильєву депутатський запит Хмари щодо перевірки фактів офшорного бізнесу Віктора Медведчука, у якому вбачаються ознаки важких кримінальних злочинів. У запиті говориться про те, що відповідно до постанови Печерського районного суду Києва матеріали про бізнес Медведчука від імені офшорної фірми «Ньюпорт Менеджмент», зареєстрованої в місті Роуд Таун, Британські Віргінські острови, у грудні 2003 року були спрямовані до Генеральної прокуратури України для перевірки й ухвалення рішення відповідно до чинного законодавства.

Проте, слідчий прокуратури Києва Надід, якому були надіслані матеріали справи, за рішенням Суду відмовив у порушенні кримінальної справи відносно Медведчука. Двічі ця постанова була скасована спочатку Генпрокуратурою, а потім Голосіївським районним судом Києва. Міська прокуратура третій раз оскаржила постанову суду в Апеляційному суді Києва.

Степан Хмара повідомив, що його дивують і обурюють такі дії прокуратури. «Адже йдеться про вивіз з України сотень мільйонів, а можливо і мільярдів доларів США», - сказано в запиті.

У матеріалах справи зазначено конкретний рахунок фірми Медведчука «Ньюпорт Менеджмент» у банку Цюріха, на який з України надходили сотні мільйонів доларів США щорічно. «Як видно з доручення, виданого офшорною фірмою, Медведчук мав повне право володіти, користуватися і розпоряджатися всіма її коштами, майном і рахунками. Конкретний рахунок у Цюріху контролювався Медведчуком», - сказано в запиті.

Народний депутат Степан Хмара у своєму депутатському запиті просить Генпрокурора скасувати постанову слідчого прокуратури Києва Надіда щодо відмови в порушенні кримінальної справи, і порушити кримінальну справу, а перевірку сумнівних фактів бізнесу і діяльності Медведчука доручити військовій прокуратурі, оскільки за двома епізодами (присвоєння військового звання полковника і реабілітації батька Медведчука) у справі задіяні військові та у їхніх діях теж вбачаються ознаки кримінальних злочинів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus