УКРАЇНА

03:12

22.05

Влада

Литовський сейм послав у відставку президента Паксаса

0

Сейм Литви сьогодні послав у відставку президента Роландаса Паксаса. За це рішення проголосувало 86 із 141 депутатів литовського парламенту за необхідних 85. Проти проголосувало 17 депутатів, повідомляє «Newsru.com».

Відповідно до Конституції Литви і статуту сейму, повноваження Паксаса автоматично припиняються після оголошення імпічменту.

Ще 31 березня Конституційний суд Литви ухвалив, що Паксас за трьома пунктами «грубо порушив» основний закон країни. Перший пункт: Паксас винен у незаконному наданні литовського громадянства росіянинові Юрієві Борисову за надану натомість йому фінансову допомогу під час президентської передвиборної кампанії. Другий пункт обвинувачення стверджує, що Паксас попередив Борисова про стеження, яке за ним ведуть спецслужби, і цим «порушив державну таємницю, конституцію і присягу». Третій пункт обвинувачення: перевищення службових повноважень.

Обвинувачі стверджують, що Паксас, використовуючи свій статус президента, втручався в рішення, ухвалені господарськими суб’єктами і приватними особами, на користь «близьких до себе осіб».

У своїй підсумковій промові, яка тривала двадцять п’ять хвилин, Роландас Паксас визнав помилки, але відкинув усі обвинувачення.

Скандал навколо президента Литви розпочався ще у жовтні минулого року, коли у доповіді державної служби безпеки йшлося про те, що деякі президентські радники пов’язані із злочинними угрупованнями і російськими спецслужбами. І хоча звинувачень на адресу самого президента автори доповіді не висували, парламентське розслідування дійшло висновку, що це також могло вплинути й на Паксаса. Згодом багато звинувачень було знято, однак одне з найголовніших - про надання громадянства Юрію Борисову - залишилося.

Ці події викликали в Литві розмови про те, що Росія втручається у внутрішні справи балтійської республіки. До того ж, скандал розгорнувся зовсім не вчасно – у травні Литва має увійти до складу Європейського союзу, нагадує «BBC».

На посаду президента Паксас вступив 26 лютого 2003 року, перемігши в другому турі колишнього президента Валдаса Адамкуса. До того, як стати президентом, Паксас двічі був мером Вільнюса, а також очолював уряд.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus