УКРАЇНА

04:42

27.05

Влада

Україна пропонує провести в травні установче засідання Парламентської Асамблеї ГУУАМ

0

Україна пропонує провести в травні установче засідання Парламентської Асамблеї ГУУАМ на рівні глав парламентів. Як повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ», про це йшлося під час зустрічі заступника міністра закордонних справ України, національного координатора ГУУАМ від України Олександра Моцика з послами держав-учасниць ГУУАМ і послом США. Ця зустріч відбулася вчора, 5 квітня.

Як повідомив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, учасники зустрічі високо оцінили результати попереднього засідання Комітету національних координаторів ГУУАМ, яке проходило в Баку 22-23 березня поточного року, а також обговорили питання реалізації його рішень. Значну увагу приділи тематиці створення зони вільної торгівлі ГУУАМ і подальшому розвиткові інститутів цього регіонального об’єднання.

Сторони також детально обговорили наступний етап роботи над проектами з сприяння торгівлі та з створення Віртуального центру ГУУАМ з боротьби з тероризмом, що є складовою частиною Рамкової програми ГУУАМ - США. Сторони засудили теракти в Узбекистані та заявили про необхідність підсилити взаємодію в боротьбі з тероризмом.

Нині організаційна структура ГУУАМ виглядає так: найвищий орган об’єднання (щорічна зустріч президентів), Рада міністрів закордонних справ, Комітет національних координаторів, Інформаційний центр ГУУАМ. Діють вісім робочих груп: з питань енергетики, транспорту, торгово-економічних питань, з питань інформатики і телекомунікацій, культури, науки та освіти, туризму, боротьби з тероризмом, організованою злочинністю і розповсюдженням наркотиків. На черзі створення Парламентської асамблеї ГУУАМ, яка дозволить активніше задіяти в діяльності об’єднання потенціал законодавців.

ГУУАМ є регіональним об’єднанням п’яти держав – України, Азербайджанської Республіки, Грузії, Республіки Молдова і Республіки Узбекистан. В основі утворення цієї форми співробітництва лежить збіг позицій країн з багатьох питань сучасних міжнародних відносин.

Створення консультативного форуму ГУАМ у складі чотирьох країн (України, Азербайджану, Грузії, Молдови) відбулося 10 жовтня 1997 року в Страсбурзі під час самміту Ради Європи, на якому було схвалено загальне комюніке глав держав України, Грузії, Азербайджану і Молдови. У цьому документі президентами було наголошено про необхідність розвитку співробітництва для зміцнення стабільності та безпеки в Європі. 24 квітня 1999 року у Вашингтоні в рамках зустрічі на найвищому рівні Ради Євро-Атлантичного партнерства відбулася зустріч президентів держав-учасників ГУАМ і Узбекистану. За підсумками зустрічі було зроблено Вашингтонську заяву, а формат форуму трансформовано у ГУУАМ.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus