УКРАЇНА

07:58

21.05

Влада

Чи заступиться за «Волю» президент Буш?

0

Власником «Волі» є республіканець, який фінансово підтримував передвиборну кампанію чинного президента США.

Публічний конфлікт між прокуратурою і найбільшим оператором кабельного ТБ у країні «Воля-кабель» завершився позбавленням волі директорів компанії – Сергія Бойка і Валерія Салямова – на невизначений термін. Обвинувативши їх у поширенні порнографії, правоохоронці запроторили їх за ґрати до з’ясування обставин.

Зроблено це було, для більшої ефективності, у стилі «екшн»: Сергія Бойка «пов’язали» прямо біля будинку, коли він у вівторок вранці прямував на роботу, а Валерія Салямова «зняли» минулої неділі мало не з літака в аеропорту «Бориспіль» відразу після повернення зі службової поїздки до Угорщини. І це не зважаючи на те, що представники «Волі» неодноразово заявляли про свою готовність співпрацювати з правоохоронними органами.

Дивними видаються і такі маловідомі широкому загалові факти. Обізнаних людей здивувала, зокрема, оперативність, з якою було проведено розслідування. Адже лише за 13 днів слідчі встигли розібратися, що й до чого в такий технологічно складній сфері, як кабельне телебачення, і передати справу до суду.

До речі, ще одна ілюстрація до того, як непросто мало би бути слідчим розібратися в кабельних проблемах. Силовики приїхали на “святая святих” «Воля-кабелю» – неймовірну дорогу головну станцію. Мабуть, саме її вартість стала головним мотивом, що спонукав представників правоохоронних органів спробувати опечатати чи конфіскувати устаткування. Однак зауваження «так ви півміста залишите без сигналу» подіяло. Напевно, міліціонери вирішили не позбавляти себе вечірнього футболу.

Оператор кабельного ТБ, що контролює більше ніж 80% ринку столиці (понад 500 тисяч передплатників), викликав праведний гнів прокуратури своїми діями із розтління немалолітніх – в асортименті послуг «Волі» є пакет «Дорослий» із відповідним наповненням еротичного характеру.

Юристи компанії охоче демонструють усім цікавим цілий стос документів, які дозволяють транслювати «чоловічі» телеканали.

Однак хто там уже дивиться на якісь документи, коли ледве чи не всі можливі контролюючі органи пильно вивчають діяльність «Волі». З огляду на ситуацію, що склалася, можна зрозуміти той пригнічений стан, у якому перебувають співробітники компанії. Керівництво оператора кабельного ТБ поширило заяву внутрішнього характеру, суть якої зводиться до короткого «но пасаран». «Нас атакують. Це явний бізнесовий тероризм. Наша основна провина в тому, що ми створили бізнес, який занадто гарний, щоб залишити його в спокої».

З останнім складно сперечатися, адже «Воля» декларує 30-мільйонні інвестиції, “закопані” у Київ. Щоправда, рентабельність бізнесу, за словами директора із зовнішніх зв’язків і правових питань компанії Костянтина Грицака, піднялася до нормального рівня лише наприкінці минулого року, після перегляду тарифів на послуги кабельного ТБ.

Можливо, саме фактор більшої норми прибутковості спровокував таку масовану атаку на «Волю».

Напередодні президентських виборів дуже багато речей можна пояснювати політичним підтекстом. Адже володіти прямим доступом у півмільйон квартир у Києві – не найгірший козир. Можливо, саме тому почали гуляти версії про «замовлення» «Волі», що надійшло від одного з донецьких бізнес-угруповань. Один з можливих сценаріїв - спочатку створити компанії, яка припала до вподоби, проблеми, тим самим знизити її ринкову ціну, а потім купити “задешево”.

Однак поки що «Волею» володіє інвестиційна компанія SigmaBleyzer, яку очолює Майкл Блейзер - наш колишній співвітчизник, виходець з Харкова, а тепер громадянин США. У портфелі компанії є ще «смачні» активи: «Полтавакондитер», Севастопольський морський завод, розробник програмного забезпечення Softline. Цікаво, як в теперішній ситуації чинитиме власник, адже втрачати йому є що. І є ще чим боротися: Майкл Блейзер – дуже впливова людина в Америці, республіканець, який підтримував фінансово передвиборну кампанію чинного президента США. Тобто потенціалу в нього, щоб попсувати імідж України напередодні президентських виборів, вистачить.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus