УКРАЇНА

05:49

21.05

Влада

Лівія хоче інвестувати українську економіку

0

Лівія зацікавлена в інвестуванні української економіки та співробітництві в металургії, сільському господарстві, нафтогазовидобутку. Про це, як повідомляють «Українські Новини», заявив прем’єр-міністр Лівії Шукрі Мухаммед Ганем після зустрічі з українським прем’єром Віктором Януковичем. Учора Ганем прибув в Україну з офіційним візитом для зустрічей з керівниками української держави.

«Україна становить для нас інтерес. Ми маємо велике бажання інвестувати в різні країни, і ми бачимо тут непогані можливості», - сказав Ганем. Він зазначив, що в складі лівійської делегації до України для переговорів прибув також керівник лівійської інвестиційної компанії.

За словами лівійського прем’єра, Лівія бачить перспективи співробітництва з Україною в металургії і сільському господарстві. Зокрема, Ганем підтвердив бажання своєї країни створити спільне підприємство з Україною для вирощування зернових та інших сільськогосподарських продуктів в Україні.

Також Ганем повідомив, що Лівії зацікавлена у співробітництві з Україною в газо- і нафтовидобутку. За його словами, українська державна компанія «Нафтогаз України» має великі можливості роботи в Лівії, зокрема зі створення нафтотранспортної інфраструктури та проведення геологічної розвідки.

Також Україна і Лівія домовилися співробітничати в галузі туризму і підписали міжурядову угоду про взаємне попередження, розслідування і припинення митних порушень.

Віктор Янукович на зустрічі з Ганемом наголосив, що Лівія для України є однією з найважливіших країн одночасно в трьох регіонах: африканському, середземноморському і арабському. Український прем’єр також сказав, що Україна зацікавлена розвивати співробітництво з Лівією в літакобудуванні, видобутку газу і нафти на території Лівії, у військово-технічній галузі. Крім того, Янукович зазначив, що він з Ганемом обговорив питання співробітництва в космічних проектах.

Нагадаємо, що вчора прем’єр-міністр Лівії Шукрі Мухаммед Ганем зустрівся з президентом Леонідом Кучмою і міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. Програма візиту передбачає також зустрічі Ганема з головою Верховної Ради Володимиром Литвином і мером Києва Олександром Омельченком.

Прем’єр Лівії побуває в Музеї народної архітектури і побуту України в селищі Пирогово під Києвом, у Києво-Печерському державному історико-культурному заповіднику та відвідає Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова. Завершиться візит 7 квітня.

У жовтні 2003 року Кучма перебував у Лівії з державним візитом для зустрічей із владою і зміцнення економічного співробітництва. Тоді Україна і Лівія підписали 9 двосторонніх документів про співробітництво в різних сферах. Зокрема Лівія заявила про зацікавленість у спільному будівництві залізниць, кораблів і розвитку сільського господарства.

За даними Державного комітету статистики, за 2003 рік товарообіг між Україною і Лівією становив 18,1 млн. доларів, а в 2002 році – 32 млн. доларів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus