УКРАЇНА

08:48

22.05

Влада

Тимошенко радить Медведчуку здійснити військовий заколот

0

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко пророчить главі Адміністрації президента Віктору Медведчуку відсутність політичного майбутнього. “Якби я була політичним консультантом Медведчука, то, мабуть, порадила б йому здійснити військовий заколот. Однак, я гадаю, що він провалив би і цю компанію, як провалив всі інші”, – заявила Тимошенко під час вчорашнього чату на своєму сайті.

Тимошенко зазначила, що незалежно від розвитку подій на найближчі півроку, “його (В.Медведчука – Авт.) немає в жодних розкладах”. Вона згадала передусім про ворожнечу Медведчука з кількома провладними політиками. “Віктора Володимировича люто ненавидить головний партнер по парламентсько-урядовій коаліції Віктор Янукович і весь його донецький бомонд, у нього (Медведчука – Авт.) гіперзіпсовані стосунки зі спікером Володимиром Литвином (Медведчук проспав момент, коли Литвин перетворився на рівноцінного за масштабом йому політика, а потім і переріс його у сфері публічної політики). Медведчука нарешті не любить Кучма. Та і протистояння з Пінчуком також результат. Це, погодьтеся, далеко не кращі умови для «політичного росту» в цій країні”, – сказала Юлія Тимошенко. Однак лідер БЮТ зазначила, що історичне призначення Медведчука в загартовуванні опозиції, а зокрема Віктора Ющенка як політика.

Ю.Тимошенко переконана, що організація “нової Тузли” була би корисною для українського суспільства і, особливо, частини опозиції: “Тузла показала, що наш народ здатен до об‘єднання, і це стало для влади уроком щодо необхідності діяти “тихою сапою” конституційної реформи, коли під виглядом боротьби ідей і гасел Кучма та його оточення готують собі безпечний перехід за рубіж президентських виборів”.

Юлія Тимошенко заявила, що послідовно домагатиметься висування єдиного кандидата від опозиції: “Мені здається важливим, щоб в слушний час народ дізнався про зміст політичної угоди, яку опозиційні лідери між собою укладуть, з усіма подробицями і підписами. Щоб усім все було ясно і не було потім у разі організаційних невдач пошуку “крайніх”. У відповіді на інше запитання лідер БЮТ сказала, що має твердий намір перемогти на виборах президента: “Вірю, що моя політична кар‘єра дасть мені цю можливість, незалежно від того, у 2004, 2009 чи 2014 році”.

Також Юлія Тимошенко оцінила можливості влади, зокрема, на її думку перемога Віктора Януковича на виборах є нереальною: “Сила його (Януковича – Авт.) як у Кащея – в голці, голка – в яйці, яйце в качці, качка – в зайці, заєць – в скрині, скриня – на дубі. Приблизно так може виглядати його виборчий потенціал, порівняно з В.Ющенком. Це я до того, що перемога Януковича на виборах є казкою”.

Заперечила Тимошенко і можливість висунення Кучми на третій термін: “Леонід Кучма може бути Наполеоном, капітаном Нельсоном, Катериною Другою чи Гаррі Поттером, але новим Президентом України ще раз – ніколи”. На її думку, “траєкторія Куминого приземлення після осені 2004-го намічена політтехнологами Адміністрації президента з розрахунку потрапити в крісло голови уряду з повноваженнями діючого президента”.

Тимошенко зазначила, що БЮТ, НУ і СПУ приречені домовлятися між собою: “Так звана конституційна реформа зайвий раз показала, що влада не гребуватиме жодними методами, аби посварити опозицію, розладнати і внести хаос у її роботу. Тільки БЮТ і “НУ” на сьогоднішній день тримаються однієї лінії політичної поведінки, у той час, як нам ще належить докласти зусиль, щоб знову був відновлений формат “трійки”.” Тимошенко вважає, що в день остаточного голосування по конституційній реформі українські громадяни повинні вийти на вулиці та площі і захистити конституційний устрій власної держави “від зазіхань президента, його адміністрації, його більшості та його лівих сателітів”.

Лідер БЮТ сказала, що чекає аналогічної реакції і від “Нашої України”: “Блок, який я очолюю, готовий до спільних акцій, однак ми цілком логічно остерігаємося виявитися в ситуації військ Богдана Хмельницького під Зборовом, коли “партнери по коаліції” від Іслама Гірея так і не підійшли”.

На думку Юлії Тимошенко, конфлікт координатора більшості Степана Гавриша і спікера Володимира Литвина не має індивідуального персоніфікованого характеру: “Є конфлікт між парламентом і адміністрацією президента. Литвин, в міру власної політичної хоробрості намагається захистити Раду від гвалтування з боку АП, а Гавриш всього лише доносить до парламенту задуми та ідеї Медведчука. Тому говорити про конфлікт Литвина з Гавришем – це те ж саме, що говорити про конфлікт Литвина з системою “Рада”.”

Тимошенко також припустила, що Гавриш, можливо, планує на хвилі невдоволення АП діяльністю Литвина, зайняти його місце, або ж, принаймні, місце Олександра Зінченка: “Однак я думаю, що втрата честі завелика ціна для віце-спікерської посади, особливо у тому випадку, коли людина не планує завершувати політичну кар’єру в листопаді 2004 року. Степан Гавриш далеко не найпідступніша людина у провладному таборі, а тому мені буде дуже жаль, коли він дискредитує себе в ході політичної реформи остаточно”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus