УКРАЇНА

03:11

17.01

Влада

«Нібулон» закликав ЗМІ коректно освітлювати конфлікт з Мінтрансом

0

Прес-служба ТОВ СП «НІБУЛОН» у вівторок звернулася до журналістів і головних редакторів засобів масової інформації із закликом коректно і неупереджено освітлювати конфліктну ситуацію між компанією і Міністерством транспорту і зв’язку України. Про це говориться в повідомленні прес-служби, текст якого є у «proUA».

«Конфліктна ситуація виникла виключно через небажання Міністерства транспорту і зв’язку України видати ТОВ СП «НІБУЛОН» на законних підставах дозвіл на проведення компанією днопоглиблювальних робіт на земельній ділянці водного фонду, що орендувалася компанією, прилеглій до причалу зерноперевантажувального терміналу «НІБУЛОНа», - говориться в заяві прес-служби компанії.

Прес-служба підкреслює: «Протягом всієї історії своєї діяльності ТОВ СП «НІБУЛОН» дотримувалося і дотримується норм чинного законодавства України, зокрема, і в питанні отримання дозволу на проведення днопоглиблювальних робіт».

У заяві прес-служби особливо наголошується той факт, що і перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН», і земельна ділянка водного фонду, який орендує компанія, розташовані за межами ДП «Миколаївський морський торговий порт», і не граничать з ним - ні по воді, ні по суші. Крім того, говориться в повідомленні, ТОВ СП «НІБУЛОН» не володіє водною акваторією над орендованою їм земельною ділянкою - це в принципі неможливо, оскільки не дозволено чинним законодавством.

В зв’язку з цим прес-служба ТОВ СП «НІБУЛОН» відзначає, що повідомлення ЗМІ про нібито знаходження земельної ділянки земель водного фонду, що орендується компанією, її причалу і самого зерноперевантажувального терміналу в «Миколаївському морському торговому порту», або ж про незаконне володіння «НІБУЛОНом» водною акваторією не відповідають дійсності. «ТОВ СП «НІБУЛОН» веде свою господарську діяльність в адміністративних межах міста Миколаєва і не володіє ніякою водною акваторією», - підкреслює прес-служба підприємства.

У заяві підкреслюється, що ТОВ СП «НІБУЛОН» і надалі дотримуватиметься принципів відкритої політики у взаєминах з журналістами і в цілому зі ЗМІ. Компанія готова надати всю необхідну інформацію і документи, підтверджуючі її позицію, а також відповісти на виникаючі питання.

Прес-служба відзначає, що договір про оренду 22 га земельної ділянки земель водного фонду укладений ТОВ СП «НІБУЛОН» з Миколаївською міською радою в 2002 році, за оренду цієї ділянки компанія щорічно платить 686 тис. грн. Проведення днопоглиблювальних робіт дозволить компанії приймати біля свого причалу судна більшої тоннажності, прискорити їх завантаження і скоротити виробничі витрати, близько половини яких - оплата судновласникам і іноземним покупцям в якості компенсації часу, витраченого при завантаженні судна.

«Перевірки законності отримання компанією в оренду цієї ділянки, а також з інших питань господарської діяльності проводили за ініціативою екс-міністра транспорту і зв’язку України Йосипа Вінського ряд контролюючих структур. Всі вони зробили висновки, що ТОВ СП «НІБУЛОН» не вчинив жодних протиправних дій - прокуратура Миколаївської області (30.03.2009), СБУ (03.04.2009) і Генеральна прокуратура України (16.06.2009). Законність дій компанії підтвердили Апеляційний суд Миколаївської області (09.06.2009), а також ряд інших судів різних інстанцій. Є також відповідні висновки Міністерства юстиції України і Державного комітету України з земельних ресурсів», - говориться в заяві.

Прес-служба відзначає, що протидія Мінтранзв’язку загострилася після того, як прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко неодноразово давала ряд відповідних доручень цьому відомству вирішити питання про проведення днопоглиблювальних робіт.

Президент України Віктор Ющенко також двічі давав доручення про необхідність вирішення цього питання. У травні 2008 року Указом Президента було введено рішення Ради національної безпеки і оборони України про розвиток України як морської держави, яке прямо передбачає необхідність розвитку судноплавних шляхів і проведення днопоглиблювальних робіт.

За оцінками фахівців ТОВ СП «НІБУЛОН», сукупні річні втрати аграрної галузі України через блокування Мінтранзв’язку видачі дозволу на днопоглиблювальні роботи складають $500 млн., держбюджету - не менше 22,5 млн. грн. податку на прибуток, а ДП «Дельта-Лоцман» і інших держпідприємств - близько $5 млн. доходу.

ТОВ СП «НІБУЛОН» - найбільший сільгосптоваровиробник України, національний інвестор і лідер з експорту зернових і олійних культур. Компанія заснована в 1991 році, генеральний директор - Герой України Олексій Вадатурський. В економіку України підприємство інвестувало більше 2,5 млрд. грн. Має 36 філіалів і обробляє більше 70 тис. га землі, що орендується у більш, ніж 25 тис. власників земельних паїв. Загальна місткість елеваторних потужностей компанії - більше 750 тис. т. У власності «НІБУЛОНа» - сучасний зерноперевантажувальний термінал в Миколаєві. Об’єм експорту за підсумками 2008-2009-го маркетингового року склав 4,6 млн. т зернових і олійних культур.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus